• Few clouds
  • 39°
    Few clouds
  • Comment

Southeast Alaska Regional Swim Championships: Results

Posted: December 6, 2011 - 1:04am

INDIVIDUAL RESULTS:

Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (GERGER, TAHLIA 6, LOSEBY, QUYEN 8, R:+0.0 MCDOWELL, AMANDA 8, R:-0.10 SPENCER, ZOE 7), 1:39.95.

Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (Schumacher, Claire 9, r:0.35 Howard, Cameron 10, r:0.37 Graham, Makenna 10, r:-0.09 Quinto, Kaia 10), 2:41.44. 2, BBSC ‘A’ (Gagner, Jordan 9, r:+0.0 McArthur, Kyleigh 10, r:0.42 Moore, Makayla 9, r:-0.39 Forrester, Abby 10), 2:42.76. 3, VSC ‘A’ (Bisset, Katherine 9, r:+0.0 Whitethorn, Madison 10, r:+0.0 Guthrie, Alyssa 10, r:-0.03 Pfundt, Maria 10), 3:03.70. 4, GSC ‘C’ (Calnan, Avery 10, r:+0.0 Kuterbach, Dorothy 10, r:+0.0 Wayne, Anna 10, r:-0.13 Adams, Brynlee 8), 3:25.21. --, BBSC ‘B’ (Nutting, Riley 7, r:+0.0 Blackmon, Molly 10, r:+0.0 Harang, Grace 8, r:-1.41 Alley, Kanen 6), DQ. --, GSC ‘B’ (Goering, Eva 9, r:+0.0 Moran, Mesa 9, r:0.59 Gerger, Dessa 9, r:-0.79 Tolbert, Teja 9), DQ.

Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay

1, BBSC ‘A’ (Janik, McKinley 10, r:+0.0 Gagner, JD 10, r:-0.35 Saline, Makai 8, r:0.74 Baciocco, Dominic 10), 2:37.05. 2, VSC ‘A’ (Taylor, Isaac 10, r:+0.0 Larson, Brayden 10, r:0.58 Wallace, Rylan 10, r:0.24 Kowalski, Peter 10), 2:44.89. 3, GSC ‘B (Norberg, Jackson 10, r:+0.0 Jim, Erik 9, r:0.18 Gardinier, Reed 10, r:-1.43 Luerra, Keleo 8), 3:13.71. --, BBSC ‘B’ (Ferster, Jake 8, r:+0.0 Nelson, Lyle 10, r:0.49 Weiland, Kobi 8, r:-0.96 Heim, Rheece 9), DQ. -, GSC ‘A’ (Weldon, Tyler 10, r:0.06 Loseby, Noah 9,r:0.75

Loseby, Gabriel 10, r:-0.91 Ray, Christopher 10), DQ.

Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (Mertz, Sarah 12, r:0.55 Elizarde, Tasha 12, r:-0.62 Kito, Gabi 12, r:0.10 Norman, Claire 12), 2:08.87. 2, BBSC ‘A’ (Gomez Duclos, Camila 11, r:0.37 Moore, Skylar 11, r:0.16 Davis, Jessica 11, r:0.58 Nutting, Ashlyn 11), 2:11.66. 3, GSC ‘B’ (Dzinich, Cassie 11, r:0.57 Pajarillo, Evangelyn 11, r:0.65 Kurland, Meg 12, r:0.32 Likins, Chloe 11), 2:19.13. 4, GSC ‘D’ (Norvell, Taelyn 11, r:0.40 Wayne, Nelli 12, r:-0.63 Schultz, Peyten 11, r:-0.06 Putman, Summer 12), 2:39.46. 5, GSC ‘E’ (Steeves, Sara 11, r:0.56 Loseby, Dang Xue 11, r:0.14 Cooper, Jessie 11, r:-0.27 Urrutia-Winn, Renee 11), 3:00.51.

Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (Blanc, Will 12, r:1.08 Silides, Stephen 12, r:0.39 Davis, Bergen 11, r:0.90 Jim, Charlie 11), 2:23.95. 2, KKW ‘A’ (Tighe, Zach 12, r:+0.0 Coss, John 12, r:1.19 Hammersland, Logan 12, r:0.54 Stephens, Leif 11), 2:37.49. 3, GSC ‘B’ (Davies, Ronan 11, r:+0.0 Allio, Brady 11, r:+0.0 Cesar, Alexander 12, r:0.41 Goering, Tate 11), 2:59.83. --, BBSC ‘A’ (Trierschield, Jake 12, r:0.66 Fulton, Connor 12, r:-0.02 Alley, Moses 11, r:0.54 Saline, Zamor 12), DQ.

Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (Beardslee, Taylor 13, r:0.01 Ruffin, Mia 13, r:-0.24 Chappell, Eliza 13, r:0.22 Taylor Roth, Abigail 14), 2:03.33. 2, KKW ‘A’ (O’Brien, Kiera 13, r:-0.13 Stebe, Ali 13, r:0.33 Hammersland-Pillaca, Toni 14, r:0.36 Tighe, Kaitlyn 14), 2:13.35. 3, GSC ‘C’ (Walsh, Rielly 13, r:+0.0 Thurston, Helen 13, r:0.23 Williams, Phoenix 13, r:0.05 Macdonald, Emme 13), 2:30.93. --, GSC ‘B’ (Kaelke, Sophia 13, r:0.42 Hamrick, Kaia 14, r:-1.08 McCormick, Erika 14, r:0.36 Gross, Lexi 13), DQ.

Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (Seid, Aidan 13, r:0.35 Newman, Robert 14, r:0.53 Davis, Jorden 14, r:0.51 Ramos, Treyson 13), 2:05.78. 2, BBSC ‘A’ (Morland, James 13, r:0.39 Baciocco, Colin 13, r:0.38 Harang, Brady 14, r:0.39 Pate, Will 13), 2:06.95.

Girls 11 & Over 200 Yard Medley Relay

1, KKW ‘A’ (Stephens, Maddy 15, r:0.57 Klose, Kassandra 16, r:0.42 Stacy, Janelle 18, r:0.49 Stephens, Isabel 17), 1:55.23. 2, GSC ‘A’ (Ullmayer, Claressa 17, r:+0.0 Isaak, Dakota 14, r:0.25 Kelly, Ciera 15, r:0.12 Ramos, Talyn 16), 1:59.72. 3, GSC ‘B’ (Kesey, Jenae 12, r:0.24 Gonwa Ramonda, Addie 16, r:0.32 Smith, Selene 17, r:0.36 Ramos, Cecilia 15), 2:17.22.

Boys 11 & Over 200 Yard Medley Relay

1, GSC ‘A’ (Messing, Nathan 18, r:0.62 Brockmann, Luke 16, r:0.50 Fox, Kenny 15, r:0.32 Otsea, Calder 17), 1:45.93. 2, VSC ‘A’ (Marsh, Evan 15, r:0.36 Kowalski, Vincent 15, r:0.72 Fleming, Ian 14, r:0.37 Aulbach, Abel 14), 1:51.65. 3, GSC ‘B’ (Walsh, Calvin 15, r:0.33 Reishus-O’Brien, Thane 14, r:0.62 Jones, Trevor 14, r:0.81 Scranton, Dakota 15), 1:54.02. 4, BBSC ‘A’ (McArthur, Evan 15, r:0.42 Harang, Justin 16, r:0.32 Fulton, Owen 15, r:0.49 Climo, Sean 12), 2:01.80.

Girls 8 & Under 100 Yard IM

1, Harang, Grace, BBSC, 1:35.02. --, Fredrickson, Taliah, SSA, DQ.

Boys 8 & Under 100 Yard IM

1, Saline, Makai, BBSC, 1:28.53. 2, Buker, Levi, KKW, 1:45.85.

Girls 10 & Under 100 Yard IM

1, Howard, Cameron, GSC, 1:22.49. 2, Forrester, Abby, BBSC, 1:25.40. 3, McArthur, Kyleigh, BBSC, 1:27.07. 4, Quinto, Kaia, GSC, 1:30.26. 5, Guthrie, Alyssa, VSC, 1:33.15. 6, Whitethorn, Madison, VSC, 1:34.23. 7, Sweet-Cushing, Haley, HDST, 1:35.26. 8, Fredrickson, McKenzie, SSA, 1:35.39. 9, Moran, Mesa, GSC, 1:35.98. 10, Graham, Makenna, GSC, 1:36.85. 11, Moore, Makayla, BBSC, 1:39.30. 12, Stout, Breanna, KKW, 1:39.77. 13, Schumacher, Claire, GSC, 1:40.51. 14, Gerger, Dessa, GSC, 1:43.23. 15, Gagner, Jordan, BBSC, 1:44.10.

Boys 10 & Under 100 Yard IM

1, Kowalski, Peter, VSC, 1:20.92. 2, Baciocco, Dominic, BBSC, 1:24.42. 3, Gagner, JD, BBSC, 1:25.77. 4, Wallace, Rylan, VSC, 1:27.34. 5, Ray, Christopher, GSC, 1:29.60. 6, Janik, McKinley, BBSC, 1:29.85. 7, Jim, Erik, GSC, 1:32.63. 8, Taylor, Isaac, VSC, 1:33.36. 9 Weldon, Tyler, GSC, 1:34.82. 10, Loseby, Gabriel, GSC, 1:37.09. 11, Nelson, Lyle, BBSC, 1:45.90. 12, Larson, Brayden, VSC, 1:47.79. --, Heim, Rheece, BBSC, DQ.

Girls 11-12 200 Yard IM

(Finals) 1, Davis, Jessica, BBSC, 2:36.00. 2, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 2:39.56. 3, Elizarde, Tasha, GSC, 2:46.86. 4, McArthur, Whitney, BBSC, 2:51.58. 5, Kurland, Meg, GSC, 2:52.90. 6, Norvell, Taelyn, GSC, 2:59.36. 7, Taylor, Mariah, VSC, 3:02.91. 8, Hagen, Annie, GSC, 3:05.60.

Girls 11-12 200 Yard IM

(Preliminaries) 1, Davis, Jessica, BBSC, 2:39.95. 2, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 2:40.49. 3, Elizarde, Tasha, GSC, 2:42.93. 4, Kurland, Meg, GSC, 2:52.41. 5, McArthur, Whitney, BBSC, 2:52.87. 6, Norvell, Taelyn, GSC, 2:56.94. 7, Taylor, Mariah, VSC, 3:04.58. 8, Hagen, Annie, GSC, 3:06.59. 9, Guerrero, Melinda, KKW, 3:12.23. 10, Beaird, Teonna, GSC, 3:21.03. --, Schultz, Peyten, GSC, DQ. --, Kesey, Jenae, GSC, DQ.

Boys 11-12 200 Yard IM

(Finals) 1, Fulton, Connor, BBSC, 2:38.31. 2, Blanc, Will, GSC, 2:39.20. 3, Saline, Zamor, Baranof Barracuda Swim Club, 2:39.98. 4, Hammersland, Logan, KKW, 2:43.27. 5, Climo, Sean, BBSC, 2:48.01. 6, Rule, Andrew, SSA, 2:57.80. --, Jim, Charlie, GSC, DQ. --, Pate, Joe, BBSC, DQ.

Boys 11-12 200 Yard IM

(Preliminaries) 1, Blanc, Will, GSC, 2:39.82. 2, Fulton, Connor, BBSC, 2:39.88. 3, Hammersland, Logan, KKW, 2:40.97. 4, Saline, Zamor, BBSC, 2:41.02. 5, Climo, Sean, BBSC, 2:46.90. 6, Pate, Joe, BBSC, 2:47.38. 7, Jim, Charlie, GSC, 2:52.19. 8, Rule, Andrew, SSA, 2:53.62. 9, Coss, John, KKW, 3:00.71. 10, Stephens, Leif, KKW, 3:04.79. 11, Tighe, Zach, KKW, 3:04.94.

Girls 13-14 200 Yard IM

(Finals) 1, Isaak, Dakota, GSC, 2:18.99. 2, Taylor Roth, Abigail, GSC, 2:31.36. 3, Tighe, Kaitlyn, KKW, 2:32.13. 4, Kaelke, Sophia, GSC, 2:34.49. 5, Hamrick, Kaia, GSC, 2:34.59. 6, Chappell, Eliza, GSC, 2:36.16. 7, Beardslee, Taylor, GSC, 2:41.06. 8, Stebe, Ali, KKW, 2:45.78.

Girls 13-14 200 Yard IM

(Preliminaries) 1, Isaak, Dakota, GSC, 2:20.42. 2, Taylor Roth, Abigail, GSC, 2:31.03. 3, Kaelke, Sophia, GSC, 2:32.23. 4, Hamrick, Kaia, GSC, 2:32.35. 5, Tighe, Kaitlyn, KKW, 2:33.86. 6, Chappell, Eliza, GSC, 2:34.99. 7, Beardslee, Taylor, GSC, 2:38.88. 8, Stebe, Ali, KKW, 2:43.55. 9, Gross, Lexi, GSC, 2:43.62. 10, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 2:45.04. 11, Ferster, Naomi, BBSC, 2:59.88. --, McCormick, Erika, GSC, DQ.

Boys 13-14 200 Yard IM

(Finals) 1, Aulbach, Abel, VSC, 2:10.54. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 2:12.50. 3, Davis, Jorden, GSC, 2:12.53. 4, Fleming, Ian, VSC, 2:22.39. 5, Jones, Trevor, GSC, 2:22.81. 6, Harang, Brady, BBSC, 2:25.74. 7, Rhein, Chance, KKW, 2:34.97. 8, Seid, Aidan, GSC, 2:35.23.

Boys 13-14 200 Yard IM

(Preliminaries) 1, Davis, Jorden, GSC, 2:13.25. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 2:15.52. 3, Aulbach, Abel, VSC, 2:18.78. 4, Jones, Trevor, GSC, 2:20.94. 5, Fleming, Ian, VSC, 2:21.27. 6, Harang, Brady, BBSC, 2:26.13. 7, Seid, Aidan, GSC, 2:35.80. 8, Rhein, Chance, KKW, 2:37.95. 9, Farvour, Rian, KKW, 2:38.99. 10, Ramos, Treyson, GSC, 2:49.12. 11, Green, Matthew, HDST, 2:53.92.

Girls 15-18 200 Yard IM

(Finals) 1, Stacy, Janelle, KKW, 2:13.20. 2, Kelly, Ciera, GSC, 2:14.42. 3, Klose, Kassandra, KKW, 2:22.09. 4, Stephens, Isabel, KKW, 2:22.48. 5, Stephens, Maddy, KKW, 2:28.59. 6, Ramos, Cecilia, GSC, 2:42.44. 7, Ramos, Talyn, GSC, 2:42.72. 8, Smith, Selene, GSC, 2:50.73.

Girls 15-18 200 Yard IM

(Preliminaries) 1, Stacy, Janelle, KKW, 2:15.19. 2, Kelly, Ciera, GSC, 2:21.00. 3, Stephens, Isabel, KKW, 2:26.27. 4, Klose, Kassandra, KKW, 2:26.64. 5, Stephens, Maddy, KKW, 2:28.64. 6, Ramos, Cecilia, GSC, 2:40.38. 7, Ramos, Talyn, GSC, 2:42.30. 8, Smith, Selene, GSC, 2:45.52. 9, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 2:45.53.

Boys 15-18 200 Yard IM

(Finals) 1, Belley, Louis, SSA, 2:04.81. 2, Fox, Kenny, GSC, 2:08.69. 3, Marsh, Evan, VSC, 2:09.79. 4, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 2:09.86. 5, O’Connor, Brent, SSA CGA, 2:13.05. 6, Kowalski, Vincent, VSC, 2:16.06. 7, Loseby, Josiah, GSC, 2:19.58. 8, Fulton, Owen, BBSC, 2:21.15.

Boys 15-18 200 Yard IM

(Preliminaries) 1, Belley, Louis, SSA, 2:06.49. 2, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 2:10.60. 3, Fox, Kenny, GSC, 2:11.62. 4, Marsh, Evan, VSC, 2:13.27. 5, O’Connor, Brent, SSA CGA, 2:13.36. 6, Loseby, Josiah, GSC, 2:18.83. 7, Fulton, Owen, BBSC, 2:19.43. 8, Kowalski, Vincent, VSC, 2:19.62. 9, McArthur, Evan, BBSC, 2:21.67.

Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke

1, McDowell, Amanda, GSC, 41.89. 2, Fredrickson, Taliah, SSA, 47.82. 3, Spencer, Zoe, GSC, 49.86. 4, Smith, Tawny, SSA, 53.89. 5, Loseby, Quyen, GSC, 53.92. 6, Gerger, Tahlia, GSC, 55.33. 7, Adams, Brynlee, GSC, 56.36. 8, Nutting, Riley, BBSC, 56.77.

Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke

1, Luerra, Keleo, GSC, 51.05. 2, Harris, Joseph, SSA, 53.67. 3, Weiland, Kobi, BBSC, 56.07. 4, Ferster, Jake, BBSC, 56.75. --, Harmon, Stephen, SSA, DQ.

Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke

1, McArthur, Kyleigh, BBSC, 1:29.59. 2, Sweet-Cushing, Haley, HDST, 1:30.75. 3, Schumacher, Claire, GSC, 1:31.91. 4, Whitethorn, Madison, VSC, 1:35.46. 5, Gagner, Jordan, BBSC, 1:37.53. 6, Fredrickson, McKenzie, SSA, 1:38.82. 7, Pfundt, Maria, VSC, 1:54.71. 8, Saunders, Elena, HDST, 1:57.95. 9, Goering, Eva, GSC, 2:00.10. --, Quinto, Kaia, GSC, DQ. --, Blackmon, Molly, BBSC, DQ.

Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke

1, Kowalski, Peter, VSC, 1:21.16. 2, Loseby, Noah, GSC, 1:25.31. 3, Janik, McKinley, BBSC, 1:25.84. 4, Weldon, Tyler, GSC, 1:32.94. 5, Wallace, Rylan, VSC, 1:39.11. 6, Gardinier, Reed, GSC, 1:40.18. 7, Heim, Rheece, BBSC, 1:40.38. 8, Norberg, Jackson, GSC, 1:48.85. 9, Larson, Brayden, VSC, 1:50.38.

Girls 11-12 100 Yard Backstroke

(Finals) 1, Mertz, Sarah, GSC, 1:12.79. 2, Moore, Skylar, BBSC, 1:14.23. 3, Dzinich, Cassie, GSC, 1:14.65. 4, McArthur, Whitney, BBSC, 1:16.72. 5, Norman, Claire, GSC, 1:18.19. 6, Kesey, Jenae, GSC, 1:18.53. 7, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:19.97. 8, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 1:20.70.

Girls 11-12 100 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Mertz, Sarah, GSC, 1:13.66. 2, Moore, Skylar, BBSC, 1:14.39. 3, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 1:14.48. 4, Dzinich, Cassie, GSC, 1:14.99. 5, McArthur, Whitney, BBSC, 1:16.72. 6, Kesey, Jenae, GSC, 1:17.62. 7, Norman, Claire, GSC, 1:18.06. 8, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:18.80. 9, Pellett, Cyleena, SSA, 1:21.86. 10, Guthrie, Sydney, VSC, 1:24.20. 11, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 1:26.23. 12, Haxton, Lydia, HDST, 1:33.71. 13, Putman, Summer, GSC, 1:34.45. 14, Cooper, Jessie, GSC, 1:36.20. 15, Beaird, Teonna, GSC, 1:37.10. --,

Sudnikovich-Eddy, Brooklyn, SSA, DQ. --, Hagen, Annie, GSC, DQ. --, Kurland, Meg, GSC, DQ. --, Loseby, Dang Xue, GSC, DQ. --, Likins, Chloe, GSC, DQ.

Boys 11-12 100 Yard Backstroke

(Finals) 1, Trierschield, Jake, BBSC, 1:08.44. 2, Davis, Bergen, GSC, 1:09.70. 3, Pate, Joe, BBSC, 1:14.73. 4, Weaver, Jack, BBSC, 1:17.04. 5, Blanc, Will, GSC, 1:18.89. 6, Alley, Moses, BBSC, 1:19.69. 7, Fowler, Marty, HDST, 1:21.63. 8, Stephens,

Leif, KKW, 1:23.48.

Boys 11-12 100 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Trierschield, Jake, BBSC, 1:09.55. 2, Davis, Bergen, GSC, 1:10.51. 3, Pate, Joe, BBSC, 1:13.99. 4, Blanc, Will, GSC, 1:18.16. 5, Alley, Moses, BBSC, 1:18.75. 6, Weaver, Jack, BBSC, 1:20.27. 7, Fowler, Marty, HDST, 1:21.42. 8, Jim, Charlie, GSC, 1:23.94. 9, Kludt-Painter, Ethan, VSC, 1:24.37. 10, Stephens, Leif, KKW, 1:24.52. 11, Kanahele, Kamakana, HDST, 1:29.73. 12, Goering, Tate, GSC, 1:29.83. 13, Johnson, Max, SSA, 1:30.58. --, Davies, Ronan, GSC, DQ. --, Silides, Stephen, GSC, DQ.

Girls 13-14 100 Yard Backstroke

(Finals) 1, Ruffin, Mia, GSC, 1:03.85. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 1:06.68. 3, Beardslee, Taylor, GSC, 1:08.80. 4, Chappell, Eliza, GSC, 1:10.03. 5, Whitmill, Kaysia, BBSC, 1:10.82. 6, Walsh, Rielly, GSC, 1:10.90. 7, Tighe, Kaitlyn, KKW, 1:11.53. 8, Taylor Roth, Abigail, GSC, 1:12.12.

Girls 13-14 100 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Ruffin, Mia, GSC, 1:05.02. 2, Beardslee, Taylor, GSC, 1:09.07. 3, O’Brien, Kiera, KKW, 1:09.18. 4, Tighe, Kaitlyn, KKW, 1:10.43. 5, Walsh, Rielly, GSC, 1:10.90. 6, Taylor Roth, Abigail, GSC, 1:11.54. 7, Chappell, Eliza, GSC, 1:11.94. 8, Whitmill, Kaysia, BBSC, 1:11.96. 9, Hamrick, Kaia, GSC, 1:11.97. 10, Gross, Lexi, GSC, 1:15.74. 11, McCormick, Erika, GSC, 1:16.91. 12, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 1:17.29. 13, Stebe, Ali, KKW, 1:18.73. 14, Williams, Phoenix, GSC, 1:20.93. 15, Ferster, Naomi, BBSC, 1:26.95.

Boys 13-14 100 Yard Backstroke

(Finals) 1, Aulbach, Abel, VSC, 1:00.87. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 1:02.20. 3, Jones, Trevor, GSC, 1:05.38. 4, Morland, James, BBSC, 1:06.12. 5, Rhein, Chance, KKW, 1:11.97. 6, Ramos, Treyson, GSC

1:15.65. 7, Newman, Robert, GSC, 1:16.52. 8, Baciocco, Colin, BBSC, 1:23.23.

Boys 13-14 100 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 1:03.10. 2, Jones, Trevor, GSC, 1:03.55. 3, Aulbach, Abel, VSC, 1:05.64. 4, Morland, James, BBSC, 1:06.30. 5, Rhein, Chance, KKW, 1:14.02. 6, Ramos, Treyson, GSC, 1:15.56. 7, Newman, Robert, GSC, 1:15.63. 8, Baciocco, Colin, BBSC, 1:21.75. 9, Green, Matthew, HDST, 1:24.27.

Girls 15-18 100 Yard Backstroke

1, Kelly, Ciera, GSC, 1:01.58. 2, Stephens, Maddy, KKW, 1:04.15. 3, Stephens, Isabel, KKW, 1:04.53. 4, Ullmayer, Claressa, GSC, 1:09.35. 5, Klose, Kassandra, KKW, 1:10.25. 6, Ramos, Talyn, GSC, 1:14.25. 7, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 1:15.31. 8, Green, Rebekah, HDST, 1:15.72.

Boys 15-18 100 Yard Backstroke

(Finals) 1, Messing, Nathan, GSC, 55.11. 2, Belley, Louis, SSA, 55.97. 3, Fox, Kenny, GSC, 58.60. 4, Marsh, Evan, VSC, 58.73. 5, O’Connor, Brent, SSA CGA, 1:00.96. 6, Otsea, Calder, GSC, 1:02.43. 7, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 1:04.20. 8, Walsh, Calvin, GSC, 1:04.38.

Boys 15-18 100 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Messing, Nathan, GSC, 56.14. 2, Belley, Louis, SSA, 57.34. 3, Otsea, Calder, GSC, 1:01.16. 3, Marsh, Evan, VSC, 1:01.16. 5, Fox, Kenny, GSC, 1:01.97. 6, O’Connor, Brent, SSA CGA, 1:01.98. 7, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 1:02.14. 8, Walsh, Calvin, GSC, 1:03.49. 9, McArthur, Evan, BBSC, 1:03.57. 10, Loseby, Josiah, GSC, 1:06.15. 11, Brockmann, Luke, GSC, 1:07.32. 12, Harang, Justin, BBSC, 1:08.23. --, Scranton, Dakota, GSC, DQ.

Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly

1, Harang, Grace, BBSC, 43.84. 2, Smith, Tawny, SSA, 1:03.23.

Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly

1, Saline, Makai, BBSC, 39.73. 2, Buker, Levi, KKW, 47.51.

Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly

1, Howard, Cameron, GSC, 38.01. 2, Forrester, Abby, BBSC, 38.66. 3, Graham, Makenna, GSC, 45.11. 4, Guthrie, Alyssa, VSC, 45.49. 5, Quinto, Kaia, GSC, 46.72. 6, Moore, Makayla, BBSC, 46.84. 7, Moran, Mesa, GSC, 48.21. 8, Gerger, Dessa, GSC, 50.97. 9, Stout, Breanna, KKW, 53.20. 10, Green, Naomi, HDST, 56.53. 11, Schumacher, Claire, GSC, 56.56. --, Gagner, Jordan, BBSC, DQ.

Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly

1, Warstler, Jaret, KKW, 38.86. 2, Ray, Christopher, GSC, 40.73. 3, Baciocco, Dominic, BBSC, 40.81. 4, Wallace, Rylan, VSC, 40.83. 5, Gagner, JD, BBSC, 41.30. 6, Jim, Erik, GSC, 42.78. 7, Loseby, Gabriel, GSC, 46.55. 8, Taylor, Isaac, VSC, 46.94. 9, Fleming, Sidney, SSA, 51.22. 10, Gardinier, Reed, GSC, 51.73. 11, Nelson, Lyle, BBSC, 54.94.

Girls 11-12 50 Yard Butterfly

(Finals) 1, Kito, Gabi, GSC, 29.38. 2, Davis, Jessica, BBSC, 31.27. 3, Mertz, Sarah, GSC, 32.57. 4, Elizarde, Tasha, GSC, 33.63. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 36.90. 6, Likins, Chloe, GSC, 39.17. 7, Guthrie, Sydney, VSC, 39.36. 8, Taylor, Mariah, VSC, 40.13.

Girls 11-12 50 Yard Butterfly

(Preliminaries) 1, Kito, Gabi, GSC, 29.07. 2, Davis, Jessica, BBSC, 31.07. 3, Mertz, Sarah, GSC, 32.60. 4, Elizarde, Tasha, GSC, 33.50. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 35.54. 6, Likins, Chloe, GSC, 38.92. 7, Guthrie, Sydney, VSC, 40.14. 8, Taylor, Mariah, VSC, 40.79. 9, Norvell, Taelyn, GSC, 40.93. 10, Hagen, Annie, GSC, 40.96. 11, Guerrero, Melinda, KKW, 41.78. 12, Schultz, Peyten, GSC, 41.91. 13, Zahnow, Tulsi, HDST, 44.72. 14, Sudnikovich-Eddy, Brooklyn, SSA, 44.92. 15, Beaird, Teonna, GSC, 47.02. 16, Cooper, Jessie, GSC, 47.47. 17, Pellett, Cyleena, SSA, 47.75. 18, Pfundt, Erin, VSC, 48.11.

Boys 11-12 50 Yard Butterfly

(Finals) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 27.97. 2, Alley, Moses, BBSC, 33.04. 3, Fulton, Connor, BBSC, 33.11. 4, Trierschield, Jake, Baranof Barracuda Swim Club, 33.59. 5, Climo, Sean, BBSC, 35.82. 6, Saline, Zamor, BBSC, 35.97. 7, Rule, Andrew, SSA, 36.93. 8, Silides, Stephen, GSC, 42.13.

Boys 11-12 50 Yard Butterfly

(Preliminaries) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 28.09. 2, Alley, Moses, BBSC, 32.44. 3, Fulton, Connor, BBSC, 32.94. 4, Trierschield, Jake, BBSC, 35.27. 5, Saline, Zamor, BBSC, 35.59. 6, Climo, Sean, BBSC, 35.80. 7, Rule, Andrew, SSA, 36.62. 8, Silides, Stephen, GSC, 41.97. 9, Goering, Tate, GSC, 42.53. 10, Tighe, Zach, KKW, 43.91. 11, Lockhart, Chase, VSC, 48.10. 12, Cesar, Alexander, GSC, 55.43. --, Kanahele, Kamakana, HDST, DQ. --, Kludt-Painter, Ethan, VSC, DQ.

Girls 11-12 200 Yard Butterfly

1, Mertz, Sarah, GSC, 3:11.10.

Boys 11-12 200 Yard Butterfly

1, Davis, Bergen, GSC, 2:47.98. --, Blanc, Will, GSC, DQ.

Girls 13-14 200 Yard Butterfly

1, Ruffin, Mia, GSC, 2:26.68.

Boys 13-14 200 Yard Butterfly

1, Davis, Jorden, GSC, 2:11.91. 2, Fleming, Ian, VSC, 2:39.54. 3, Harang, Brady, BBSC, 2:42.05. 4, Pate, Will, BBSC, 2:46.23. 5, Seid, Aidan, GSC, 2:59.86.

Girls 15-18 200 Yard Butterfly

1, Stacy, Janelle, KKW, 2:11.71. 2, Kelly, Ciera, GSC, 2:20.61. 3, Ullmayer, Claressa, GSC, 2:53.12. 4, Ramos, Cecilia, GSC, 2:56.81.

Boys 15-18 200 Yard Butterfly

1, Messing, Nathan, GSC, 2:14.04. 2, O’Connor, Brent, SSA CGA, 2:26.89. 3, Fulton, Owen, BBSC, 2:31.15.

Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle

1, McDowell, Amanda, GSC, 1:31.33. 2, Loseby, Quyen, GSC, 1:48.42. 3, Perry, Jaden, VSC, 1:59.23. 4, Smith, Tawny, SSA, 2:04.62. --, Harang, Grace, BBSC, DQ.

Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle

1, Saline, Makai, BBSC, 1:19.60. 2, Buker, Levi, KKW, 1:40.53. 3, Luerra, Keleo, GSC, 1:40.85. 4, Harmon, Stephen, SSA, 1:51.88. 5, Weiland, Kobi, BBSC, 1:54.21.

Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle

1, McArthur, Kyleigh, BBSC, 2:44.18. 2, Forrester, Abby, BBSC, 2:49.57. 3, Guthrie, Alyssa, VSC, 3:06.58. 4, Gerger, Dessa, GSC, 3:18.34. 5, Moore, Makayla, BBSC, 3:20.66. 6, Pfundt, Maria, VSC, 3:31.82.

Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle

1, Warstler, Jaret, KKW, 2:38.23. 2, Baciocco, Dominic, BBSC, 2:41.18. 3, Loseby, Noah, GSC, 2:53.07. 4, Ray, Christopher, GSC, 3:01.85. 5, Weldon, Tyler, GSC, 3:03.61. 6, Jim, Erik, GSC, 3:12.67. 7, Gardinier, Reed, GSC, 3:13.50. 8, Loseby, Gabriel, GSC, 3:18.07.

Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle

1, McArthur, Kyleigh, BBSC, 7:18.88. 2, Pfundt, Maria, VSC, 9:28.65.

Girls 11-12 500 Yard Freestyle

1, Kito, Gabi, GSC, 6:08.83. 2, Moore, Skylar, BBSC, 6:17.63. 3, Norman, Claire, GSC, 6:45.32. 4, Nutting, Ashlyn, BBSC, 6:52.84. 5, Dzinich, Cassie, GSC, 6:57.87.

Girls 13-14 500 Yard Freestyle

1, Ruffin, Mia, GSC, 5:40.62. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 5:50.87. 3, Whitmill, Kaysia, BBSC, 6:09.29. 4, Kaelke, Sophia, GSC, 6:09.52. 5, Hamrick, Kaia, GSC, 6:21.81. 6, Beardslee, Taylor, GSC, 6:29.47.

Women 15 & Over 500 Yard Freestyle

1, Stephens, Maddy, KKW, 5:33.24. 2, Ullmayer, Claressa, GSC, 6:05.27. 3, Ramos, Talyn, GSC, 6:23.25.

Men 10 & Under 500 Yard Freestyle

1, Kowalski, Peter, VSC, 6:51.41. 2, Gagner, JD, BBSC, 7:04.86. 3, Warstler, Jaret, KKW, 7:07.01.

Men 11-12 500 Yard Freestyle

1, Hammersland, Logan, KKW, 5:59.23. 2, Davis, Bergen, GSC, 6:07.80. 3, Saline, Zamor, BBSC, 6:14.30. 4, Climo, Sean, BBSC, 6:27.48. 5, Weaver, Jack, BBSC, 6:28.19. 6, Coss, John, KKW, 6:51.35. 7, Tighe, Zach, KKW, 7:00.25. 8, Johnson, Max, SSA, 7:09.53.

Men 13-14 500 Yard Freestyle

1, Davis, Jorden, GSC, 5:07.74. 2, Fleming, Ian, VSC, 5:33.68. 3, Pate, Will, BBSC, 5:37.01. 4, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 5:38.24. 5, Farvour, Rian, KKW, 5:54.77. 6, Morland, James, BBSC, 5:55.92. 7, Seid, Aidan, GSC, 6:04.90. 8, Evens, Nels, VSC, 6:14.65. 9, Baciocco, Colin, BBSC, 7:00.72.

Men 15 & Over 500 Yard Freestyle

1, Belley, Louis, SSA, 5:07.67. 2, Walsh, Calvin, GSC, 5:26.77. 3, Otsea, Calder, GSC, 5:29.28. 4, Kowalski, Vincent, VSC, 5:29.30. 5, Brockmann, Luke, GSC, 5:37.62. 6, McArthur, Evan, BBSC, 5:39.72. 7, Scranton, Dakota, GSC, 5:45.68. 8, Harang, Justin, BBSC, 5:46.17. 9, Fulton, Owen, BBSC, 5:50.71.

Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay

1, BBSC ‘A’ (Moore, Skylar 11, r:0.57 Gomez Duclos, Camila 11, r:0.43 Nutting, Ashlyn 11, r:0.59 Davis, Jessica 11), 4:16.99. 2, GSC ‘A’ (Kesey, Jenae 12, r:0.10 Mertz, Sarah 12, r:0.34 Pajarillo, Evangelyn 11, r:0.37 Norman, Claire 12), 4:20.47. 3, GSC ‘B’ (Wayne, Nelli 12, r:+0.0 Norvell, Taelyn 11, r:-0.22 Likins, Chloe 11, r:0.69 Elizarde, Tasha 12), 4:57.51. 4, GSC ‘C’ (Kurland, Meg 12, r:0.08 Mulgrew-Truitt, Andyn 11, r:0.23 Schultz, Peyten 11, r:0.49 Beaird, Teonna 12), 5:04.56. 5, GSC ‘E’ (Steeves, Sara 11, r:+0.0 Loseby, Dang Xue 11, r:+0.0 Hagen, Annie 12, r:+0.0 Urrutia-Winn, Renee 11), 5:52.46.

Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay

1, BBSC ‘A’ (Climo, Sean 12, r:0.86 Fulton, Connor 12, r:0.45 Trierschield, Jake 12, r:0.78 Saline, Zamor 12), 4:22.93. 2, GSC ‘A’ (Silides, Stephen 12, r:+0.0 Goering, Tate 11, r:0.47 Blanc, Will 12, r:0.55 Davis, Bergen 11), 4:41.05. 3, KKW ‘A’ (Hammersland, Logan 12, r:0.72 Tighe, Zach 12, r:0.54 Stephens, Leif 11, r:0.23 Coss, John 12), 4:44.11.

Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Ruffin, Mia 13, r:0.33 Gross, Lexi 13, r:-0.60 Chappell, Eliza 13, r:0.58 Williams, Phoenix 13), 4:11.99. 2, KKW ‘A’ (O’Brien, Kiera 13, r:0.33 Tighe, Kaitlyn 14, r:0.42 Hammersland-Pillaca, Toni 14, r:0.11 Stebe, Ali 13), 4:13.30. 3, GSC ‘B’ (Walsh, Rielly 13, r:+0.0 Hamrick, Kaia 14, r:+0.0 Beardslee, Taylor 13, r:0.88 Thurston, Helen 13), 4:23.11. 4, GSC ‘C’ (Macdonald, Emme 13, r:+0.0 Taylor Roth, Abigail 14, r:-0.15 Kaelke, Sophia 13, r:0.73 McCormick, Erika 14), 4:33.49.

Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay

1, BBSC ‘A’ (Pate, Will 13, r:0.54 Baciocco, Colin 13, r:0.65 Harang, Brady 14, r:0.20 Morland, James 13), 4:03.16. 2, GSC ‘A’ (Davis, Jorden 14, r:0.68 Ramos, Treyson 13, r:0.14 Seid, Aidan 13, r:0.40 Newman, Robert 14), 4:05.69.

Girls 11 & Over 400 Yard Freestyle Relay

1, KKW ‘A’ (Stephens, Isabel 17, r:0.36 Klose, Kassandra 16, r:0.40 Stephens, Maddy 15, r:0.21 Stacy, Janelle 18), 3:45.14. 2, GSC ‘A’ (Isaak, Dakota 14, r:0.34 Kelly, Ciera 15, r:0.56 Ramos, Talyn 16, r:0.37 Ullmayer, Claressa 17), 3:56.28. 3, GSC ‘B’ (Smith, Selene 17, r:0.45 Ramos, Cecilia 15, r:0.17 Kito, Gabi 12, r:-1.02 Gonwa Ramonda, Addie 16), 4:22.15.

Boys 11 & Over 400 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Fox, Kenny 15, r:0.24 Walsh, Calvin 15, r:0.42 Loseby, Josiah 15, r:0.27 Messing, Nathan 18), 3:30.12. 2, VSC ‘A’ (Marsh, Evan 15, r:0.25 Kowalski, Vincent 15, r:0.48 Fleming, Ian 14, r:0.28 Aulbach, Abel 14), 3:30.30. 3, GSC ‘B’ (Scranton, Dakota 15, r:0.42 Reishus-O’Brien, Thane 14, r:0.36 Jones, Trevor 14, r:0.40 Brockmann, Luke 16), 3:46.40. 4, BBSC ‘A’ (McArthur, Evan 15, r:0.34 Harang, Justin 16, r:0.71 Weaver, Jack 12, r:0.15 Fulton, Owen 15), 3:59.11.

Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

1, McDowell, Amanda, GSC, 19.96. 2, Kasper, Aspen, GSC, 20.47. 3, Harang, Grace, BBSC, 21.29. 4, Spencer, Zoe, GSC, 24.36. 5, Smith, Tawny, SSA, 25.13. 6, Perry, Jaden, VSC, 25.78. 7, Loseby, Quyen, GSC, 25.82. 8, Gerger, Tahlia, GSC, 26.05. 9, Nutting, Riley, BBSC, 26.62. 10, Hout, Anna, GSC, 26.77. 11, Adams, Brynlee, GSC, 27.47. 12, Anderson, Sadie, HDST, 28.81. 13, Alley, Kanen, BBSC, 29.60. 14, Boron, Hannah, HDST, 32.81. 15, Boron, Haley, HDST, 37.38.

Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

1, Luerra, Keleo, GSC, 23.46. 2, Palmieri, Brennan, HDST, 23.76. 3, Harris, Joseph, SSA, 23.87. 4, Fitzsimmons, Ethan, SSA, 24.27. 5, Ferster, Jake, BBSC, 24.43. 6, Weiland, Kobi, BBSC, 26.04. 7, Harmon, Stephen, SSA, 26.29.

Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke

1, Quinto, Kaia, GSC, 37.58. 2, Sweet-Cushing, Haley, HDST, 40.27. 3, Blackmon, Molly, BBSC, 41.18. 4, Schumacher, Claire, GSC, 42.59. 5, Whitethorn, Madison, VSC, 43.13. 6, Moran, Mesa, GSC, 43.24. 7, Gagner, Jordan, BBSC, 44.31. 8, Goering, Eva, GSC, 45.28. 9, Stout, Breanna, KKW, 45.89. 10, Bisset, Katherine, VSC, 46.21. 11, Pfundt, Maria, VSC, 46.45. 12, Calnan, Avery, GSC, 46.58. 13, Tolbert, Teja, GSC, 48.00. 14, Saunders, Elena, HDST, 52.34. --, Green, Naomi, HDST, DQ.

Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke

1, Loseby, Noah, GSC, 37.90. 2, Gagner, JD, BBSC, 38.95. 3, Janik, McKinley, BBSC, 40.08. 4, Fleming, Sidney, SSA, 42.11. 5, Weldon, Tyler, GSC, 42.21. 6, Taylor, Isaac, VSC, 42.67. 7, Jim, Erik, GSC, 43.06. 8, Gardinier, Reed, GSC, 44.76. 9, Loseby, Gabriel, GSC, 45.30. 10, Grigg, Micah, GSC, 45.86. 11, Heim, Rheece, BBSC, 46.65. 12, Norberg, Jackson, GSC, 48.81. 13, Larson, Brayden, VSC, 50.90.

Girls 11-12 50 Yard Backstroke

(Finals) 1, Mertz, Sarah, GSC, 32.35. 2, Dzinich, Cassie, GSC, 33.83. 3, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 33.87. 4, McArthur, Whitney, BBSC, 34.28. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 35.86. 6, Kurland, Meg, GSC, 37.41. 7, Norvell, Taelyn, GSC, 37.99. 8, Schultz, Peyten, GSC, 39.50.

Girls 11-12 50 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 33.73. 2, McArthur, Whitney, BBSC, 34.04. 3, Mertz, Sarah, GSC, 34.63. 4, Dzinich, Cassie, GSC, 34.72. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 35.02. 6, Kurland, Meg, GSC, 36.91. 7, Norvell, Taelyn, GSC, 37.16. 8, Schultz, Peyten, GSC, 38.41. 9, Pellett, Cyleena, SSA, 38.71. 10, Guthrie, Sydney, VSC, 38.76. 11, Likins, Chloe, GSC, 38.77. 12, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 39.82. 13, Sudnikovich-Eddy, Brooklyn, SSA, 40.02. 14, Guerrero, Melinda, KKW, 40.55. 15, Beaird, Teonna, GSC, 42.08. 16, Haxton, Lydia, HDST, 42.41. 17, Loseby, Dang Xue, GSC, 42.61. 18, Cooper, Jessie, GSC, 43.44. 19, Wayne, Nelli, GSC, 44.40. 20, Pfundt, Erin, VSC, 44.88. --, Fleming, Bailey, SSA, DQ.

Girls 11-12 50 Yard Backstroke Swim-off

(- Swim-off) 1, Pellett, Cyleena, SSA, 38.19. 2, Guthrie, Sydney, VSC, 38.77.

Boys 11-12 50 Yard Backstroke

(Finals) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 30.79. 2, Trierschield, Jake, BBSC, 31.67. 3, Alley, Moses, BBSC, 34.87. 4, Pate, Joe, BBSC, 35.10. 5, Fowler, Marty, HDST, 38.47. 6, Johnson, Max, SSA, 38.78. 7, Stephens, Leif, KKW, 39.70. 8, Goering, Tate, GSC, 41.37.

Boys 11-12 50 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 30.25. 2, Trierschield, Jake, BBSC, 32.22. 3, Pate, Joe, BBSC, 34.24. 4, Alley, Moses, BBSC, 35.11. 5, Fowler, Marty, HDST, 38.37. 6, Johnson, Max, SSA, 39.49. 7, Stephens, Leif, KKW, 39.83. 8, Goering, Tate, GSC, 40.72. 9, Davies, Ronan, GSC, 44.37. --, Silides, Stephen, GSC, DQ. --, Allio, Brady, GSC, DQ.

Girls 11-12 200 Yard Backstroke

1, Mertz, Sarah, GSC, 2:34.73. 2, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 2:39.45. 3, McArthur, Whitney, BBSC, 2:40.07. 4, Elizarde, Tasha, GSC, 2:41.47. 5, Kurland, Meg, GSC, 2:50.97. 6, Kesey, Jenae, GSC, 2:59.54.

Boys 11-12 200 Yard Backstroke

1, Trierschield, Jake, BBSC, 2:27.72. 2, Davis, Bergen, GSC, 2:28.08. 3, Hammersland, Logan, KKW, 2:41.67. 4, Blanc, Will, GSC, 2:46.10. 5, Weaver, Jack, BBSC, 2:46.59. --, Pate, Joe, BBSC, DQ.

Girls 13-14 200 Yard Backstroke

(Finals) 1, Ruffin, Mia, GSC, 2:19.84. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 2:24.66. 3, Tighe, Kaitlyn, KKW, 2:27.25. 4, Beardslee, Taylor, GSC, 2:30.54. 5, Chappell, Eliza, GSC, 2:31.07. 6, McCormick, Erika, GSC, 2:32.32. 7, Hamrick, Kaia, GSC, 2:34.30. 8, Taylor Roth, Abigail, GSC, 2:34.74.

Girls 13-14 200 Yard Backstroke

(Preliminaries) 1, Ruffin, Mia, GSC, 2:21.64. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 2:25.24. 3, Beardslee, Taylor, GSC, 2:29.66. 4, Tighe, Kaitlyn, KKW, 2:29.75. 5, Chappell, Eliza, GSC, 2:31.21. 6, Taylor Roth, Abigail, GSC, 2:31.71. 7, McCormick, Erika, GSC, 2:31.93. 8, Hamrick, Kaia, GSC, 2:35.03. 9, Whitmill, Kaysia, BBSC, 2:35.89. 10, Gross, Lexi, GSC, 2:39.98. 11, Ferster, Naomi, BBSC, 2:57.02.

Boys 13-14 200 Yard Backstroke

1, Jones, Trevor, GSC, 2:14.06. 2, Davis, Jorden, GSC, 2:14.38. 3, Morland, James, BBSC, 2:26.66. 4, Seid, Aidan, GSC, 2:27.88. 5, Farvour, Rian, KKW, 2:42.28. 6, Newman, Robert, GSC, 2:44.39. 7, Baciocco, Colin, BBSC, 2:50.48.

Girls 15-18 200 Yard Backstroke

1, Stacy, Janelle, KKW, 2:13.04. 2, Stephens, Maddy, KKW, 2:18.69. 3, Stephens, Isabel, KKW, 2:19.91. 4, Ullmayer, Claressa, GSC, 2:28.12. 5, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 2:39.66. 6, Green, Rebekah, HDST, 2:41.99. 7, Ramos, Cecilia, GSC, 2:49.79.

Boys 15-18 200 Yard Backstroke

1, Belley, Louis, SSA, 2:01.55. 2, Messing, Nathan, GSC, 2:01.58. 3, Marsh, Evan, VSC, 2:10.98. 4, Kowalski, Vincent, VSC, 2:15.15. 5, Loseby, Josiah, GSC, 2:17.47. 6, McArthur, Evan, BBSC, 2:17.50.

Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

1, McDowell, Amanda, GSC, 19.99. 2, Loseby, Quyen, GSC, 22.17. 3, Anderson, Sadie, HDST, 23.23. 4, Smith, Tawny, SSA, 23.47. 5, Gerger, Tahlia, GSC, 23.58. 6, Adams, Brynlee, GSC, 23.70. 7, Spencer, Zoe, GSC, 23.87. 8, Perry, Jaden, VSC, 23.96. 9, Alley, Kanen, BBSC, 24.66. 10, Hout, Anna, GSC, 25.07. 11, Kasper, Aspen, GSC, 25.50. 12, Nutting, Riley, BBSC, 31.21. --, Fredrickson, Taliah, SSA, DQ.

Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

1, Saline, Makai, BBSC, 16.59. 2, Buker, Levi, KKW, 19.59. 3, Palmieri, Brennan, HDST, 20.42. 4, Fitzsimmons, Ethan, SSA, 20.45. 5, Luerra, Keleo, GSC, 20.64. 6, Harris, Joseph, SSA, 21.15. 7, Harmon, Stephen, SSA, 21.58. 8, Weiland, Kobi, BBSC, 22.79. 9, Ferster, Jake, BBSC, 24.71.

Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle

1, Forrester, Abby, BBSC, 31.81. 2, Howard, Cameron, GSC, 31.86. 3, Quinto, Kaia, GSC, 33.24. 4, Tolbert, Teja, GSC, 35.10. 5, Moran, Mesa, GSC, 35.72. 6, Graham, Makenna, GSC, 35.91. 7, Bisset, Katherine, VSC, 38.07. 8, Stout, Breanna, KKW, 38.34. 9, Guthrie, Alyssa, VSC, 38.48. 10, Gerger, Dessa, GSC, 38.90. 11, Blackmon, Molly, BBSC, 39.00. 12, Schumacher, Claire, GSC, 39.78. 13, Pfundt, Maria, VSC, 40.01. 14, Wayne, Anna, GSC, 40.33. 15, Frazier, Anna, GSC, 40.74. 16, Goering, Eva, GSC, 41.71. 17, Calnan, Avery, GSC, 42.11. 18, Green, Naomi, HDST, 43.36. 19, Saunders, Elena, HDST, 47.93.

Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle

1, Kowalski, Peter, VSC, 31.28. 2, Baciocco, Dominic, BBSC, 32.73. 3, Ray, Christopher, GSC, 33.12. 4, Warstler, Jaret, KKW, 33.26. 5, Loseby, Noah, GSC, 33.55. 6, Janik, McKinley, BBSC, 36.01. 7, Gardinier, Reed, GSC, 36.10. 8, Loseby, Gabriel, GSC, 36.25. 9, Fleming, Sidney, SSA, 36.56. 10, Jim, Erik, GSC, 36.57. 11, Heim, Rheece, BBSC, 38.52. 12, Larson, Brayden, VSC, 40.79. 13, Nelson, Lyle, BBSC, 41.28. 14, Norberg, Jackson, GSC, 44.12. 15, Chapell, Dylan, HDST, 54.59. --, Baseden, Scott, GSC, DQ.

Girls 11-12 100 Yard Freestyle

(Finals) 1, Kito, Gabi, GSC, 1:00.52. 2, Davis, Jessica, BBSC, 1:01.34. 3, Kesey, Jenae, GSC, 1:04.44. 4, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:09.25. 5, Dzinich, Cassie, GSC, 1:09.44. 6, Likins, Chloe, GSC, 1:10.52. 7, Norvell, Taelyn, GSC, 1:10.88. 8, Schultz, Peyten, GSC, 1:11.04. Girls 11-12 100 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Kito, Gabi, GSC, 59.74. 2, Davis, Jessica, BBSC, 1:02.09. 3, Kesey, Jenae, GSC, 1:03.26. 4, Norvell, Taelyn, GSC, 1:07.72. 5, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:08.04. 6, Dzinich, Cassie, GSC, 1:08.22. 7, Schultz, Peyten, GSC, 1:11.09. 8, Likins, Chloe, GSC, 1:12.54. 9, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 1:14.04. 10, Guerrero, Melinda, KKW, 1:15.26. 11, Pellett, Cyleena, SSA, 1:17.22. 12, Haxton, Lydia, HDST, 1:17.35. 13, Sudnikovich-Eddy, Brooklyn, SSA, 1:20.16. 14, Putman, Summer, GSC, 1:20.82. 15, Beaird, Teonna, GSC, 1:22.70. 16, Pfundt, Erin, VSC, 1:23.34. 17, Guthrie, Sydney, VSC, 1:24.14. 18, Cooper, Jessie, GSC, 1:24.98. 19, Steeves, Sara, GSC, 1:25.39.

Boys 11-12 100 Yard Freestyle

(Finals) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 57.02. 2, Climo, Sean, BBSC, 1:04.51. 3, Hammersland, Logan, KKW, 1:05.34. 4, Saline, Zamor, BBSC, 1:05.82. 5, Alley, Moses, BBSC, 1:06.98. 6, Coss, John, KKW, 1:07.30. 7, Rule, Andrew, SSA, 1:09.61. 8, Stephens, Leif, KKW, 1:13.03.

Boys 11-12 100 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 58.36. 2, Saline, Zamor, BBSC, 1:03.67. 3, Climo, Sean, BBSC, 1:04.44. 4, Hammersland, Logan, KKW, 1:05.05. 5, Alley, Moses, BBSC, 1:06.50. 6, Rule, Andrew, SSA, 1:08.93. 7, Coss, John, KKW, 1:09.07. 8, Stephens, Leif, KKW, 1:12.68. 9, Fowler, Marty, HDST, 1:13.18. 10, Johnson, Max, SSA, 1:13.49. 11, Goering, Tate, GSC, 1:16.09. 12, Kludt-Painter, Ethan, VSC, 1:16.56. 13, Tighe, Zach, KKW, 1:17.38. 14, Kanahele, Kamakana, HDST, 1:22.62. 15, Davies, Ronan, GSC, 1:27.33. --, Jim, Charlie, GSC, X1:09.28.

Girls 13-14 100 Yard Freestyle

(Finals) 1, Isaak, Dakota, GSC, 55.79. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 58.56. 3, Kaelke, Sophia, GSC, 1:02.45. 4, Whitmill, Kaysia, BBSC, 1:02.50. 5, Beardslee, Taylor, GSC, 1:02.57. 6, Hamrick, Kaia, GSC, 1:02.64. 7, Chappell, Eliza, GSC, 1:03.27. 8, Tighe, Kaitlyn, KKW, 1:06.62.

Girls 13-14 100 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Isaak, Dakota, GSC, 57.24. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 58.45. 3, Whitmill, Kaysia, BBSC, 1:01.82. 4, Hamrick, Kaia, GSC, 1:01.94. 5, Beardslee, Taylor, GSC, 1:02.09. 6, Tighe, Kaitlyn, KKW, 1:02.22. 7, Kaelke, Sophia, GSC, 1:02.26. 8, Chappell, Eliza, GSC, 1:03.52. 9, Gross, Lexi, GSC, 1:04.46. 10, McCormick, Erika, GSC, 1:04.51. 11, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 1:06.11. 12, Stebe, Ali, KKW, 1:06.89. 13, Ferster, Naomi, BBSC, 1:09.66.

Boys 13-14 100 Yard Freestyle

(Finals) 1, Aulbach, Abel, VSC, 49.91. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 52.06. 3, Fleming, Ian, VSC, 56.16. 4, Morland, James, BBSC, 58.09. 5, Pate, Will, BBSC, 58.18. 6, Harang, Brady, BBSC, 58.25. 7, Jones, Trevor, GSC, 58.46. 8, Farvour, Rian, KKW, 1:01.87.

Boys 13-14 100 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Aulbach, Abel, VSC, 50.36. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 53.93. 3, Fleming, Ian, VSC, 55.43. 4, Morland, James, BBSC, 56.99. 5, Harang, Brady, BBSC, 58.33. 6, Jones, Trevor, GSC, 58.53. 7, Pate, Will, BBSC, 59.23. 8, Farvour, Rian, KKW, 1:02.26. 9, Ramos, Treyson, GSC, 1:04.76. 10, Rhein, Chance, KKW, 1:04.94. 11, Green, Matthew, HDST, 1:09.58.

Girls 15-18 100 Yard Freestyle

(Finals) 1, Stacy, Janelle, KKW, 53.48. 2, Kelly, Ciera, GSC, 54.23. 3, Stephens, Maddy, KKW, 56.01. 4, Stephens, Isabel, KKW, 56.98. 5, Klose, Kassandra, KKW, 1:01.18. 6, Ramos, Talyn, GSC, 1:01.25. 7, Ramos, Cecilia, GSC, 1:06.80. 8, Green, Rebekah, HDST, 1:07.15.

Girls 15-18 100 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Stacy, Janelle, KKW, 54.22. 2, Kelly, Ciera, GSC, 55.69. 3, Stephens, Maddy, KKW, 55.85. 4, Stephens, Isabel, KKW, 57.48. 5, Ramos, Talyn, GSC, 1:01.09. 6, Klose, Kassandra, KKW, 1:01.33. 7, Ramos, Cecilia, GSC, 1:04.96. 8, Green, Rebekah, HDST, 1:05.64. 9, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 1:07.02.

Boys 15-18 100 Yard Freestyle

(Finals) 1, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 50.69. 2, Messing, Nathan, GSC, 50.86. 3, Fox, Kenny, GSC, 51.28. 4, Marsh, Evan, VSC, 51.78. 5, O’Connor, Brent, SSA CGA, 52.05. 6, Walsh, Calvin, GSC, 52.81. 7, Loseby, Josiah, GSC, 54.99. 8, Scranton, Dakota, GSC, 55.07.

Boys 15-18 100 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Messing, Nathan, GSC, 50.61. 2, O’Connor, Brent, SSA CGA, 52.09. 3, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 52.10. 4, Walsh, Calvin, GSC, 52.48. 5, Marsh, Evan, VSC, 52.50. 6, Fox, Kenny, GSC, 53.02. 7, Scranton, Dakota, GSC, 53.62. 8, Loseby, Josiah, GSC, 54.60. 9, Brockmann, Luke, GSC, 56.03. 10, Harang, Justin, BBSC, 57.23. 11, McArthur, Evan, BBSC, 57.35. 12, Iha, Kalino, GSC, 1:02.62.

Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke

1, Harang, Grace, BBSC, 53.72. 2, Fredrickson, Taliah, SSA, 55.53. 3, Perry, Jaden, VSC, 1:08.65.

Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke

1, Saline, Makai, BBSC, 49.80. 2, Palmieri, Brennan, HDST, 55.04. 3, Buker, Levi, KKW, 55.14.

Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke

1, McArthur, Kyleigh, BBSC, 1:32.33. 2, Forrester, Abby, BBSC, 1:32.69. 3, Howard, Cameron, GSC, 1:39.14. 4, Guthrie, Alyssa, VSC, 1:43.65. 5, Gerger, Dessa, GSC, 1:46.68. 6, Whitethorn, Madison, VSC, 1:48.90. 7, Stout, Breanna, KKW, 1:49.21. 8, Moore, Makayla, BBSC, 1:53.05. --, Fredrickson, McKenzie, SSA, DQ.

Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke

1, Kowalski, Peter, VSC, 1:31.08. 2, Wallace, Rylan, VSC, 1:31.37. 3, Janik, McKinley, BBSC, 1:42.57. 4, Taylor, Isaac, VSC, 1:44.56. 5, Weldon, Tyler, GSC, 1:48.65. 6, Larson, Brayden, VSC, 1:49.99.

Girls 11-12 100 Yard Breaststroke

1, Moore, Skylar, BBSC, 1:20.11. 2, Norman, Claire, GSC, 1:20.36. 3, Elizarde, Tasha, GSC, 1:21.96. 4, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 1:22.78. 5, McArthur, Whitney, BBSC, 1:25.14. 6, Taylor, Mariah, VSC, 1:26.76. 7, Hagen, Annie, GSC, 1:34.10. 8, Zahnow, Tulsi, HDST, 1:37.33.

Boys 11-12 100 Yard Breaststroke

1, Fulton, Connor, BBSC, 1:22.63. 2, Blanc, Will, GSC, 1:25.58. 3, Weaver, Jack, BBSC, 1:27.09. 4, Rule, Andrew, SSA, 1:32.62. 5, Kludt-Painter, Ethan, VSC, 1:33.03. 6, Silides, Stephen, GSC, 1:35.53.

Girls 13-14 200 Yard Breaststroke

1, Isaak, Dakota, GSC, 2:29.10. 2, Ruffin, Mia, GSC, 2:34.03. 3, Kaelke, Sophia, GSC, 2:54.02. 4, Taylor Roth, Abigail, GSC, 2:54.41. 5, Stebe, Ali, KKW, 3:03.48. 6, Gross, Lexi, GSC, 3:05.53. 7, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 3:21.06.

Boys 13-14 200 Yard Breaststroke

(Finals) 1, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 2:29.41. 2, Aulbach, Abel, VSC, 2:39.94. 3, Harang, Brady, BBSC, 2:44.31. 4, Fleming, Ian, VSC, 2:45.55. 5, Seid, Aidan, GSC, 2:56.02. 6, Palmieri, Dylan, HDST, 3:03.58. 7, Ramos, Treyson, GSC, 3:03.74. 8, Green, Matthew, HDST, 3:04.49.

Boys 13-14 200 Yard Breaststroke

(Preliminaries) 1, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 2:33.67. 2, Fleming, Ian, VSC, 2:43.23. 3, Aulbach, Abel, VSC, 2:43.96. 4, Harang, Brady, BBSC, 2:47.50. 5, Seid, Aidan, GSC, 2:55.53. 6, Ramos, Treyson, GSC, 3:01.86. 7, Palmieri, Dylan, HDST, 3:08.42. 8, Green, Matthew, HDST, 3:08.65.-, Baciocco, Colin, BBSC, DQ.

Girls 15-18 200 Yard Breaststroke

1, Klose, Kassandra, KKW, 2:34.76. 2, Green, Rebekah, HDST, 2:56.37.

Boys 15-18 200 Yard Breaststroke

1, Belley, Louis, SSA, 2:26.56. 2, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 2:32.47. 3, Brockmann, Luke, GSC, 2:32.88. 4, Loseby, Josiah, GSC, 2:40.00. 5, Fulton, Owen, BBSC, 2:40.12. 6, Harang, Justin, BBSC, 2:40.72.

Girls 10 & Under 200 Yard IM

1, McArthur, Kyleigh, BBSC, 3:03.11. 2, Howard, Cameron, GSC, 3:05.64. 3, Fredrickson, McKenzie, SSA, 3:26.55. 4, Graham, Makenna, GSC, 3:29.05. 5, Moran, Mesa, GSC, 3:30.33. 6, Moore, Makayla, BBSC, 3:32.88. 7, Whitethorn, Madison, VSC, 3:36.63. 8, Gagner, Jordan, BBSC, 3:42.40.

Boys 10 & Under 200 Yard IM

1, Baciocco, Dominic, BBSC, 2:58.09. 2, Warstler, Jaret, KKW, 2:59.15. 3, Gagner, JD, BBSC, 2:59.37. 4, Wallace, Rylan, VSC, 3:07.46. 5, Loseby, Noah, GSC, 3:08.06. 6, Ray, Christopher, GSC, 3:14.36. --, Taylor, Isaac, VSC, DQ. --, Gardinier, Reed, GSC, DQ.

Girls 11-12 100 Yard IM

(Finals) 1, Kito, Gabi, GSC, 1:11.47. 2, Davis, Jessica, BBSC, 1:13.26. 3, Elizarde, Tasha, GSC, 1:16.47. 4, Mertz, Sarah, GSC, 1:17.19. 5, Norman, Claire, GSC, 1:17.21. 6, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 1:17.39. 7, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 1:17.65. 8, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:22.15.

Girls 11-12 100 Yard IM

(Preliminaries) 1, Kito, Gabi, GSC, 1:09.72. 2, Davis, Jessica, BBSC, 1:12.54. 3, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 1:13.55. 4, Norman, Claire, GSC, 1:14.94. 5, Elizarde, Tasha, GSC, 1:15.28. 6, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 1:15.57. 7, Mertz, Sarah, GSC, 1:18.18. 8, Dzinich, Cassie, GSC, 1:20.51. 9, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:20.85. 10, Taylor, Mariah, VSC, 1:22.11. 11, Norvell, Taelyn, GSC, 1:22.50. 12, Hagen, Annie, GSC, 1:26.31. 13, Likins, Chloe, GSC, 1:26.99. 14, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 1:27.35. 15, Guerrero, Melinda, KKW, 1:28.12. 16, Guthrie, Sydney, VSC, 1:28.82. 17, Pellett, Cyleena, SSA, 1:30.61. 18, Beaird, Teonna, GSC, 1:35.31. 19, Cooper, Jessie, GSC, 1:36.05. 20, Wayne, Nelli, GSC, 1:36.81. 21, Putman, Summer, GSC, 1:42.06. 22, Loseby, Dang Xue, GSC, 1:42.68. --, Schultz, Peyten, GSC, DQ. --, Pfundt, Erin, VSC, DQ.

Boys 11-12 100 Yard IM

(Finals) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 1:06.63. 2, Fulton, Connor, BBSC, 1:13.24. 3, Davis, Bergen, GSC, 1:13.54. 4, Trierschield, Jake, BBSC, 1:13.85. 5, Climo, Sean, BBSC, 1:16.14. 6, Blanc, Will, GSC, 1:16.76. 7, Pate, Joe, BBSC, 1:17.78. 8, Silides, Stephen, GSC, 1:28.46.

Boys 11-12 100 Yard IM

(Preliminaries) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 1:07.10. 2, Fulton, Connor, BBSC, 1:13.20. 3, Trierschield, Jake, BBSC, 1:13.37. 4, Davis, Bergen, GSC, 1:14.09. 5, Blanc, Will, GSC, 1:15.51. 6, Pate, Joe, BBSC, 1:18.76. 7, Climo, Sean, BBSC, 1:19.02. 8, Silides, Stephen, GSC, 1:24.67. 9, Coss, John, KKW, 1:25.10. 10, Kludt-Painter, Ethan, VSC, 1:29.10. 11, Goering, Tate, GSC, 1:30.18. 12, Lockhart, Chase, VSC, 1:39.24. 13, Davies, Ronan, GSC, 1:43.57. 14, Allio, Brady, GSC, 1:48.44. --, Palmieri, Keegan, HDST, DQ. --, Tighe, Zach, KKW, DQ.

Girls 12 & Under 400 Yard IM

1, Moore, Skylar, BBSC, 5:30.11. 2, Kesey, Jenae, GSC, 6:08.81.

Girls 13-14 400 Yard IM

1, Isaak, Dakota, GSC, 4:59.02. 2, Taylor Roth, Abigail, GSC, 5:25.50. 3, Kaelke, Sophia, GSC, 5:34.64. 4, Ferster, Naomi, BBSC, 6:34.70.

Girls 15 & Over 400 Yard IM

1, Stacy, Janelle, KKW, 4:45.44. 2, Kelly, Ciera, GSC, 4:52.93. 3, Ramos, Cecilia, GSC, 5:45.66.

Boys 12 & Under 400 Yard IM

1, Hammersland, Logan, KKW, 5:37.62. 2, Saline, Zamor, BBSC, 5:37.98. 3, Weaver, Jack, BBSC, 5:44.11.

Boys 13-14 400 Yard IM

1, Davis, Jorden, GSC, 4:37.02. 2, Jones, Trevor, GSC, 4:56.66. 3, Pate, Will, BBSC, 5:14.97. 4, Harang, Brady, BBSC, 5:16.27. 5, Morland, James, BBSC, 5:17.86. 6, Ramos, Treyson, GSC, 6:00.57.

Boys 15 & Over 400 Yard IM

1, Belley, Louis, SSA, 4:29.82. 2, Fox, Kenny, GSC, 4:31.89. 3, O’Connor, Brent, SSA CGA, 4:56.81. 4, Fulton, Owen, BBSC, 5:02.65. --, Walsh, Calvin, GSC, DQ.

Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Adams, Brynlee 8, Hout, Anna 7, r:+0.0 Kasper, Aspen 7, r:+0.0 Loseby, Quyen 8), 1:36.13.

Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay1, GSC ‘A’ (Quinto, Kaia 10, r:0.56 Tolbert, Teja 9, r:0.56 Graham, Makenna 10, r:0.55 Howard, Cameron 10), 2:20.92. 2, BBSC ‘A’ (McArthur, Kyleigh 10, r:-1.14 Moore, Makayla 9, r:0.52 Gagner, Jordan 9, r:0.43 Forrester, Abby 10), 2:29.67. 3, VSC ‘A’ (Bisset, Katherine 9, r:+0.0 Guthrie, Alyssa 10, r:+0.0 Pfundt, Maria 10, r:-0.05 Whitethorn, Madison 10), 2:34.35. 4, GSC ‘B’ (Schumacher, Claire 9, r:+0.0 Goering, Eva 9, r:0.48 Gerger, Dessa 9, r:0.55 Moran, Mesa 9), 2:35.28. 5, BBSC ‘B’ (Harang, Grace 8, r:+0.0 Alley, Kanen 6, r:+0.0 Nutting, Riley 7, r:-1.20 Blackmon, Molly 10), 3:18.42.

Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Loseby, Noah 9, r:0.47 Jim, Erik 9, r:0.26 Loseby, Gabriel 10, r:0.72 Ray, Christopher 10), 2:15.84. 2, BBSC ‘A’ (Gagner, JD 10, r:+0.0 Janik, McKinley 10, r:0.64 Baciocco, Dominic 10, r:0.82 Saline, Makai 8), 2:16.50. 3, VSC ‘A’ (Wallace, Rylan 10, r:+0.0 Larson, Brayden 10, r:0.67 Taylor, Isaac 10, r:0.74 Kowalski, Peter 10), 2:21.62. 4, BBSC ‘B’ (Ferster, Jake 8, r:+0.0 Nelson, Lyle 10, r:0.77 Heim, Rheece 9, r:0.91 Weiland, Kobi 8), 3:04.29.

Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Kesey, Jenae 12, r:0.27 Norman, Claire 12, r:+0.0 Kito, Gabi 12, r:0.43 Elizarde, Tasha 12), 1:55.85. 2, BBSC ‘A’ (Moore, Skylar 11, r:0.32 Davis, Jessica 11, r:0.58 Nutting, Ashlyn 11, r:0.66 Gomez Duclos, Camila 11), 1:56.01. 3, GSC ‘B’ (Pajarillo, Evangelyn 11, r:0.60 Kurland, Meg 12, r:0.21 Likins, Chloe 11, r:0.18 Norvell, Taelyn 11), 2:05.68. 4, GSC ‘C’ (Schultz, Peyten 11, r:0.06 Wayne, Nelli 12, r:-0.44 Mulgrew-Truitt, Andyn 11, r:0.42 Hagen, Annie 12), 2:15.47.

Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

1, BBSC ‘A’ (Trierschield, Jake 12, r:0.77 Saline, Zamor 12, r:0.71 Climo, Sean 12, r:0.61 Alley, Moses 11), 1:57.77. 2, KKW ‘A’ (Hammersland, Logan 12, r:0.63 Coss, John 12, r:0.32 Stephens, Leif 11, r:0.44 Tighe, Zach 12), 2:09.51. 3, GSC ‘A’ (Davis, Bergen 11, r:0.74 Silides, Stephen 12, r:0.42 Goering, Tate 11, r:0.17 Davies, Ronan 11), 2:11.74.

Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Ruffin, Mia 13, r:0.38 Hamrick, Kaia 14, r:-0.04 Taylor Roth, Abigail 14, r:0.38 Chappell, Eliza 13), 1:50.55. 2, KKW ‘A’ (O’Brien, Kiera 13, r:0.47 Stebe, Ali 13, r:0.22 Tighe, Kaitlyn 14, r:0.40 Hammersland-Pillaca, Toni 14), 1:54.06. 3, GSC ‘B’ (Beardslee, Taylor 13, r:0.45 McCormick, Erika 14, r:0.27 Walsh, Rielly 13, r:-1.20 Macdonald, Emme 13), 2:01.77. 4, GSC ‘C’ (Gross, Lexi 13, r:0.59 Kaelke, Sophia 13, r:0.61 Thurston, Helen 13, r:0.33 Williams, Phoenix 13), 2:02.87.

Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

1, BBSC ‘A’ (Harang, Brady 14, r:0.41 Baciocco, Colin 13, r:0.02 Pate, Will 13, r:0.29 Morland, James 13), 1:50.51. 2, GSC ‘A’ (Davis, Jorden 14, r:0.54 Ramos, Treyson 13, r:0.03 Seid, Aidan 13, r:0.27 Newman, Robert 14), 1:51.01.

Girls 11 & Over 200 Yard Freestyle Relay

1, KKW ‘A’ (Stacy, Janelle 18, r:0.63 Stephens, Isabel 17, r:0.43 Klose, Kassandra 16, r:0.31 Stephens, Maddy 15), 1:42.37. 2, GSC ‘A’ (Kelly, Ciera 15, r:0.52 Isaak, Dakota 14, r:0.57 Ramos, Talyn 16, r:0.21 Ullmayer, Claressa 17), 1:44.43. 3, GSC ‘B’ (Smith, Selene 17, r:0.44 Ramos, Cecilia 15, r:-1.15 Mertz, Sarah 12, r:0.28 Gonwa Ramonda, Addie 16), 2:00.22.

Boys 11 & Over 200 Yard Freestyle Relay

1, GSC ‘A’ (Otsea, Calder 17, r:0.35 Messing, Nathan 18, r:0.32 Reishus-O’Brien, Thane 14, r:0.54 Fox, Kenny 15), 1:33.59. 2, VSC ‘A’ (Aulbach, Abel 14, r:0.25 Kowalski, Vincent 15, r:0.45 Fleming, Ian 14, r:0.34 Marsh, Evan 15), 1:35.70. 3, GSC ‘B’ (Walsh, Calvin 15, r:0.69 Scranton, Dakota 15, r:0.34 Loseby, Josiah 15, r:0.37 Iha, Kalino 15), 1:40.71. 4, BBSC ‘A’ (McArthur, Evan 15, r:0.81 Pate, Joe 11, r:0.01 Fulton, Owen 15, r:0.42 Harang, Justin 16), 1:48.45.

Girls 11-12 50 Yard Freestyle

(Finals) 1, Davis, Jessica, BBSC, 28.05. 2, Kito, Gabi, GSC, 28.31. 3, Kesey, Jenae, GSC, 29.12. 4, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 30.08. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 30.29. 6, Likins, Chloe, GSC, 30.57. 7, Nutting, Ashlyn, BBSC, 31.05. 8, Norvell, Taelyn, GSC, 31.07.

Girls 11-12 50 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Kito, Gabi, GSC, 28.24. 2, Davis, Jessica, BBSC, 28.28. 3, Kesey, Jenae, GSC, 29.36. 4, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 29.39. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 30.24. 6, Nutting, Ashlyn, BBSC, 31.05. 7, Likins, Chloe, GSC, 31.31. 8, Norvell, Taelyn, GSC, 31.35. 9, Schultz, Peyten, GSC, 31.78. 10, Taylor, Mariah, VSC, 32.77. 11, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 33.09. 12, Guerrero, Melinda, KKW, 33.40. 13, Pellett, Cyleena, SSA, 33.74. 14, Hagen, Annie, GSC, 33.91. 15, Putman, Summer, GSC, 34.71. 16, Haxton, Lydia, HDST, 34.85. 17,udnikovich-Eddy, Brooklyn, SSA, 34.99. 18, Fleming, Bailey, SSA, 35.63. 19, Pfundt, Erin, VSC, 35.73. 20, Guthrie, Sydney, VSC, 35.90. 21, Wayne, Nelli, GSC, 37.73. 22, Cooper, Jessie, GSC, 37.77. 23, Steeves, Sara, GSC, 38.17. 24, Loseby, Dang Xue, GSC, 39.67. 25, Urrutia-Winn, Renee, GSC, 39.86. --, Dzinich, Cassie, GSC, X31.17.

Boys 11-12 50 Yard Freestyle

(Finals) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 25.75. 2, Alley, Moses, BBSC, 27.74. 3, Trierschield, Jake, BBSC, 28.76. 4, Coss, John, KKW, 31.64. 5, Johnson, Max, SSA, 32.49. 6, Goering, Tate, GSC, 32.53. 7, Stephens, Leif, KKW, 32.72. 8, Fowler, Marty, HDST, 33.79.

Boys 11-12 50 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 25.65. 2, Alley, Moses, BBSC, 28.15. 3, Trierschield, Jake, BBSC, 29.14. 4, Goering, Tate, GSC, 31.44. 5, Coss, John, KKW, 31.85. 6, Johnson, Max, SSA, 32.37. 7, Stephens, Leif, KKW, 33.26. 8, Fowler, Marty, HDST, 33.73. 9, Tighe, Zach, KKW, 34.19. 10, Kludt-Painter, Ethan, VSC, 34.30. 11, Davies, Ronan, GSC, 37.12. 12, Lockhart, Chase, VSC, 37.92. 13, Allio, Brady, GSC, 39.51. 14, Palmieri, Keegan, HDST, 39.54. 15, Cesar, Alexander, GSC, 41.46. --, Jim, Charlie, GSC, X32.11.

Girls 13-14 50 Yard Freestyle

(Finals) 1, Isaak, Dakota, GSC, 25.48. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 26.79. 3, Hamrick, Kaia, GSC, 27.26. 4, Beardslee, Taylor, GSC, 28.49. 5, Whitmill, Kaysia, BBSC, 28.73. 6, Walsh, Rielly, GSC, 28.95. 7, McCormick, Erika, GSC, 29.20. 8, Kaelke, Sophia, GSC, 29.23.

Girls 13-14 50 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Isaak, Dakota, GSC, 25.81. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 26.72. 3, Hamrick, Kaia, GSC, 27.65. 4, Beardslee, Taylor, GSC, 28.21. 5, Whitmill, Kaysia, BBSC, 28.58. 6, Walsh, Rielly, GSC, 28.63. 7, McCormick, Erika, GSC, 28.78. 8, Kaelke, Sophia, GSC, 28.89. 9, Tighe, Kaitlyn, KKW, 28.97. 10, Gross,Lexi, GSC, 29.49. 11, Chappell, Eliza, GSC, 29.53. 12, Stebe, Ali, KKW, 29.95. 13, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 30.21. 14, Williams, Phoenix, GSC, 30.89. 15, Ferster, Naomi, BBSC, 31.00. 16, Thurston, Helen, GSC, 34.01.

Boys 13-14 50 Yard Freestyle

(Finals) 1, Aulbach, Abel, VSC, 22.84. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 23.63. 3, Morland, James, BBSC, 25.97. 4, Pate, Will, BBSC, 26.94. 5, Farvour, Rian, KKW, 27.99. 6, Green, Matthew, HDST, 29.18. 7, Newman, Robert, GSC, 29.43. 8, Rhein, Chance, KKW, 29.56.

Boys 13-14 50 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Aulbach, Abel, VSC, 22.92. 2, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 23.69. 3, Morland, James, BBSC, 26.18. 4, Pate, Will, BBSC, 27.22. 5, Farvour, Rian, KKW, 27.74. 6, Rhein, Chance, KKW, 29.09. 7, Green, Matthew, HDST, 29.30. 8, Newman, Robert, GSC, 29.35. 9, Ramos, Treyson, GSC, 29.40. 10, Dzinich, Rain, GSC, 31.50. 11, Palmieri, Dylan, HDST, 31.63.

Girls 15-18 50 Yard Freestyle

(Finals) 1, Kelly, Ciera, GSC, 24.35. 2, Stacy, Janelle, KKW, 24.74. 3, Stephens, Isabel, KKW, 25.78. 4, Stephens, Maddy, KKW, 26.08. 5, Ramos, Talyn, GSC, 27.03. 6, Klose, Kassandra, KKW, 27.42. 7, Green, Rebekah, HDST, 29.52. 8, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 30.03.

Girls 15-18 50 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Kelly, Ciera, GSC, 25.01. 2, Stacy, Janelle, KKW, 25.28. 3, Stephens, Isabel, KKW, 25.74. 4, Stephens, Maddy, KKW, 26.27. 5, Ramos, Talyn, GSC, 27.05. 6, Klose, Kassandra, KKW, 27.93. 7, Green, Rebekah, HDST, 29.50. 8, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 29.80. 9, Smith, Selene, GSC, 30.20.

Boys 15-18 50 Yard Freestyle

(Finals) 1, Messing, Nathan, GSC, 22.94. 2, Fox, Kenny, GSC, 23.16. 3, O’Connor, Brent, SSA CGA, 23.23. 4, Otsea, Calder, GSC, 23.52. 5, Scranton, Dakota, GSC, 23.85. 6, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 23.87. 7, Brockmann, Luke, GSC, 24.38. 8, Walsh, Calvin, GSC, 24.64.

Boys 15-18 50 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, O’Connor, Brent, SSA CGA, 23.14. 2, Fox, Kenny, GSC, 23.40. 3, Otsea, Calder, GSC, 23.44. 4, Messing, Nathan, GSC, 23.52. 5, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 24.07. 6, Scranton, Dakota, GSC, 24.38. 7, Walsh, Calvin, GSC, 24.60. 8, Brockmann, Luke, GSC, 24.75. 9, Loseby, Josiah, GSC, 25.06. 10, Kowalski, Vincent, VSC, 25.14. 11, McArthur, Evan, BBSC, 25.47. 12, Harang, Justin, BBSC, 25.62. 13, Iha, Kalino, GSC, 27.86.

Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

1, Harang, Grace, BBSC, 24.24. 2, Fredrickson, Taliah, SSA, 26.04. 3, Perry, Jaden, VSC, 27.94. 4, Loseby, Quyen, GSC, 31.34. 5, Gerger, Tahlia, GSC, 33.02.

Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

1, Palmieri, Brennan, HDST, 26.42. 2, Buker, Levi, KKW, 27.96.

Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke

1, McArthur, Kyleigh, BBSC, 42.92. 2, Forrester, Abby, BBSC, 43.39. 3, Guthrie, Alyssa, VSC, 48.14. 4, Stout, Breanna, KKW, 48.33. 5, Fredrickson, McKenzie, SSA, 48.82. 6, Quinto, Kaia, GSC, 50.33. 7, Sweet-Cushing, Haley, HDST, 50.47. 8, Tolbert, Teja, GSC, 50.79. 9, Whitethorn, Madison, VSC, 50.84. 10, Gerger, Dessa, GSC, 50.95. 11, Graham, Makenna, GSC, 52.39. 12, Moran, Mesa, GSC, 52.40. 13, Gagner, Jordan, BBSC, 52.55. 14, Kuterbach, Dorothy, GSC, 55.20.

Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke

1, Kowalski, Peter, VSC, 41.82. 2, Baciocco, Dominic, BBSC, 43.64. 3, Loseby, Noah, GSC, 45.47. 4, Taylor, Isaac, VSC, 46.83. 5, Weldon, Tyler, GSC, 48.27. 6, Janik, McKinley, BBSC, 50.11. 7, Larson, Brayden, VSC, 50.47. 8, Jim, Erik, GSC, 52.64

Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

(Finals) 1, McArthur, Whitney, BBSC, 36.46. 2, Moore, Skylar, BBSC, 36.62. 3, Elizarde, Tasha, GSC, 36.90. 4, Norman, Claire, GSC, 37.07. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 38.76. 6, Kurland, Meg, GSC, 43.24. 7, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 45.51. --, Taylor, Mariah, VSC, DQ.

Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

(Preliminaries) 1, McArthur, Whitney, BBSC, 36.72. 2, Moore, Skylar, BBSC, 37.17. 3, Norman, Claire, GSC, 37.40. 4, Elizarde, Tasha, GSC, 37.83. 5, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 38.67. 6, Taylor, Mariah, VSC, 40.65. 7, Kurland, Meg, GSC, 43.25. 8, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 45.14. 9, Wayne, Nelli, GSC, 46.27. 10, Schultz, Peyten, GSC, 46.75. 11, Haxton, Lydia, HDST, 48.02.

Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

(Finals) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 35.87. 2, Fulton, Connor, BBSC, 36.82. 3, Silides, Stephen, GSC, 41.51. 4, Rule, Andrew, SSA, 41.95. 5, Johnson, Max, SSA, 46.78. 6, Stephens, Leif, KKW, 47.70. 7, Fowler, Marty, HDST, 47.95. 8, Lockhart, Chase, VSC, 49.82.

Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

(Preliminaries) 1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 35.75. 2, Fulton, Connor, BBSC, 37.10. 3, Rule, Andrew, SSA, 41.34. 4, Silides, Stephen, GSC, 41.52. 5, Stephens, Leif, KKW, 47.12. 6, Johnson, Max, SSA, 47.46. 7, Lockhart, Chase, VSC, 48.05. 8, Fowler, Marty, HDST, 48.23. 9, Goering, Tate, GSC, 48.27. 10, Davies, Ronan, GSC, 49.97. 11, Palmieri, Keegan, HDST, 52.97.

Girls 11-12 200 Yard Breaststroke

1, Moore, Skylar, BBSC, 2:52.53. 2, Taylor, Mariah, VSC, 3:02.96. 3, McArthur, Whitney, BBSC, 3:04.64. 4, Elizarde, Tasha, GSC, 3:05.54. 5, Kurland, Meg, GSC, 3:15.93.

Boys 11-12 200 Yard Breaststroke

1, Fulton, Connor, BBSC, 2:56.99. 2, Weaver, Jack, BBSC, 2:57.90. 3, Pate, Joe, BBSC, 3:13.72. 4, Hammersland, Logan, KKW, 3:14.26.

Girls 13-14 100 Yard Breaststroke

1, Isaak, Dakota, GSC, 1:09.75. 2, Taylor Roth, Abigail, GSC, 1:19.78. 3, Kaelke, Sophia, GSC, 1:22.17. 4, Hamrick, Kaia, GSC, 1:22.56. 5, Tighe, Kaitlyn, KKW, 1:24.42. 6, Gross, Lexi, GSC, 1:24.76. 7, Stebe, Ali, KKW, 1:27.03. 8, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 1:32.03.

Boys 13-14 100 Yard Breaststroke

1, Reishus-O’Brien, Thane, GSC, 1:06.41. 2, Morland, James, BBSC, 1:20.34. 3, Seid, Aidan, GSC, 1:21.39. 4, Ramos, Treyson, GSC, 1:22.98. 5, Palmieri, Dylan, HDST, 1:27.21. 6, Baciocco, Colin, BBSC, 1:29.67.

Girls 15-18 100 Yard Breaststroke

1, Klose, Kassandra, KKW, 1:10.18. 2, Stephens, Isabel, KKW, 1:19.85. 3, Green, Rebekah, HDST, 1:21.52. 4, Ramos, Talyn, GSC, 1:22.25. 5, Gonwa Ramonda, Addie, GSC, 1:23.06. --, Ramos, Cecilia, GSC, DQ.

Boys 15-18 100 Yard Breaststroke

1, Belley, Louis, SSA, 1:03.28. 2, Messing, Nathan, GSC, 1:05.92. 3, Brockmann, Luke, GSC, 1:06.42. 4, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SSA, 1:09.72. 5, Marsh, Evan, VSC, 1:13.65. 6, Harang, Justin, BBSC, 1:14.54. 7, Fulton, Owen, BBSC, 1:14.81.

Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle

1, Fredrickson, Taliah, SSA, 38.91. 2, McDowell, Amanda, GSC, 39.77. 3, Loseby, Quyen, GSC, 48.11. 4, Gerger, Tahlia, GSC, 49.52. 5, Spencer, Zoe, GSC, 51.73. 6, Smith, Tawny, SSA, 52.67. 7, Adams, Brynlee, GSC, 53.76. 8, Nutting, Riley, BBSC, 59.27. --, Perry, Jaden, VSC, DQ.

Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle

1, Saline, Makai, BBSC, 33.41. 2, Buker, Levi, KKW, 42.78. 3, Luerra, Keleo, GSC, 43.85. 4, Palmieri, Brennan, HDST, 44.17. 5, Harris, Joseph, SSA, 44.58. 6, Fitzsimmons, Ethan, SSA, 46.30. 7, Harmon, Stephen, SSA, 47.12. 8, Weiland, Kobi, BBSC, 48.70. 9, Ferster, Jake, BBSC, 54.12.

Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle

1, Forrester, Abby, BBSC, 1:09.91. 2, Howard, Cameron, GSC, 1:10.81. 3, Quinto, Kaia, GSC, 1:16.73. 4, Sweet-Cushing, Haley, HDST, 1:18.16. 5, Graham, Makenna, GSC, 1:20.87. 6, Guthrie, Alyssa, VSC, 1:22.34. 7, Fredrickson, McKenzie, SSA, 1:22.51. 8, Whitethorn, Madison, VSC, 1:24.45. 9, Moran, Mesa, GSC, 1:26.01. 10, Gerger, Dessa, GSC, 1:27.25. 11, Schumacher, Claire, GSC, 1:27.89. 12, Gagner, Jordan, BBSC, 1:28.64. 12, Stout, Breanna, KKW, 1:28.64. 14, Pfundt, Maria, VSC, 1:30.01. 15, Frazier, Anna, GSC, 1:30.31. 16, Moore, Makayla, BBSC, 1:31.85.

Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle

1, Kowalski, Peter, VSC, 1:09.35. 2, Warstler, Jaret, KKW, 1:12.69. 3, Baciocco, Dominic, BBSC, 1:13.00. 4, Wallace, Rylan, VSC, 1:14.82. 5, Gagner, JD, BBSC, 1:15.74. 6, Janik, McKinley, BBSC, 1:18.16. 7, Loseby, Noah, GSC, 1:18.29. 8, Ray, Christopher, GSC, 1:18.42. 9, Gardinier, Reed, GSC, 1:19.00. 10, Weldon, Tyler, GSC, 1:22.33. 11, Fleming, Sidney, SSA, 1:22.86. 12, Heim, Rheece, BBSC, 1:26.10. 13, Loseby, Gabriel, GSC, 1:29.55. 14, Larson, Brayden, VSC, 1:31.80. 15, Nelson, Lyle, BBSC, 1:37.09.

Girls 11-12 200 Yard Freestyle

(Finals) 1, Kito, Gabi, GSC, 2:11.69. 2, Davis, Jessica, BBSC, 2:14.19. 3, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 2:28.11. 4, Nutting, Ashlyn, BBSC, 2:33.92. 5, Kesey, Jenae, GSC, 2:36.19. 6, Norvell, Taelyn, GSC, 2:37.03. 7, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 2:46.48. 8, Pellett, Cyleena, SSA, 2:47.10.

Girls 11-12 200 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Kito, Gabi, GSC, 2:13.32. 2, Davis, Jessica, BBSC, 2:15.82. 3, Kesey, Jenae, GSC, 2:25.84. 4, Gomez Duclos, Camila, BBSC, 2:26.68. 5, Nutting, Ashlyn, BBSC, 2:33.76. 6, Norvell, Taelyn, GSC, 2:40.68. 7, Mulgrew-Truitt, Andyn, GSC, 2:42.74. 8, Pellett, Cyleena, SSA, 2:49.10. 9, Hagen, Annie, GSC, 2:49.85. 10, Guthrie, Sydney, VSC, 3:01.62. 11, Cooper, Jessie, GSC, 3:09.10. --, Dzinich, Cassie, GSC, X2:33.54.

Boys 11-12 200 Yard Freestyle

(Finals) 1, Trierschield, Jake, BBSC, 2:16.54. 2, Davis, Bergen, GSC, 2:16.87. 3, Saline, Zamor, BBSC, 2:17.32. 4, Climo, Sean, BBSC, 2:17.96. 5, Alley, Moses, BBSC, 2:27.96. 6, Coss, John, KKW, 2:28.42. 7, Pate, Joe, BBSC, 2:29.29. 8, Rule, Andrew, SSA, 2:37.98.

Boys 11-12 200 Yard Freestyle

(Preliminaries) 1, Saline, Zamor, BBSC, 2:17.57. 2, Davis, Bergen, GSC, 2:18.26. 3, Climo, Sean, BBSC, 2:19.66. 4, Trierschield, Jake, BBSC, 2:24.10. 5, Pate, Joe, BBSC, 2:26.11. 6, Coss, John, KKW, 2:29.38. 7, Rule, Andrew, SSA, 2:32.75. 8, Alley, Moses, BBSC, 2:37.89. 9, Johnson, Max, SSA, 2:37.90. 10, Stephens, Leif, KKW, 2:38.04. 11, Fowler, Marty, HDST, 2:39.03. 12, Silides, Stephen, GSC, 2:41.18. 13, Tighe, Zach, KKW, 2:43.63. 14, Kludt-Painter, Ethan, VSC, 2:53.99. 15, Davies, Ronan, GSC, 3:08.50.

Girls 13-14 200 Yard Freestyle

1, Ruffin, Mia, GSC, 2:03.74. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 2:09.49. 3, Beardslee, Taylor, GSC, 2:18.15. 4, McCormick, Erika, GSC, 2:18.33. 5, Whitmill, Kaysia, BBSC, 2:18.70. 6, Chappell, Eliza, GSC, 2:19.29. 7, Taylor Roth, Abigail, GSC, 2:19.73. 8, Ferster, Naomi, BBSC, 2:33.50.

Boys 13-14 200 Yard Freestyle

1, Aulbach, Abel, VSC, 1:59.86. 2, Fleming, Ian, VSC, 2:03.79. 3, Jones, Trevor, GSC, 2:05.43. 4, Pate, Will, BBSC, 2:05.87. 5, Farvour, Rian, KKW, 2:16.99. 6, Evens, Nels, VSC, 2:18.94. 7, Baciocco, Colin, BBSC, 2:32.07.

Girls 15-18 200 Yard Freestyle

1, Stephens, Maddy, KKW, 2:00.99. 2, Stephens, Isabel, KKW, 2:08.42. 3, Ullmayer, Claressa, GSC, 2:09.38. 4, Klose, Kassandra, KKW, 2:13.14. 5, Ramos, Talyn, GSC, 2:19.03. 6, Smith, Selene, GSC, 2:26.22. 7, Green, Rebekah, HDST, 2:27.11.

Boys 15-18 200 Yard Freestyle

1, Fox, Kenny, GSC, 1:53.16. 2, Walsh, Calvin, GSC, 1:53.66. 3, Marsh, Evan, VSC, 1:54.50. 4, Otsea, Calder, GSC, 1:56.11. 5, Scranton, Dakota, GSC, 2:05.10. 6, McArthur, Evan, BBSC, 2:05.78. 7, Brockmann, Luke, GSC, 2:06.53. 8, Harang, Justin, BBSC, 2:09.02.

Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

1, Harang, Grace, BBSC, 19.00. 2, Fredrickson, Taliah, SSA, 23.46. 3, McDowell, Amanda, GSC, 24.66. 4, Loseby, Quyen, GSC, 28.23. 5, Nutting, Riley, BBSC, 28.88. 6, Gerger, Tahlia, GSC, 29.14. 7, Smith, Tawny, SSA, 30.10. 8, Perry, Jaden, VSC, 31.60.

Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

1, Saline, Makai, BBSC, 18.03. 2, Weiland, Kobi, BBSC, 27.35. 3, Harmon, Stephen, SSA, 31.72. 4, Luerra, Keleo, GSC, 33.68.

Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly

1, Howard, Cameron, GSC, 1:37.10. 2, Graham, Makenna, GSC, 1:43.35. 3, Moore, Makayla, BBSC, 1:45.82.

Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly

1, Warstler, Jaret, KKW, 1:22.13. 2, Wallace, Rylan, VSC, 1:26.48. 3, Gagner, JD, BBSC, 1:38.23. 4, Ray, Christopher, GSC, 1:43.25. 5, Taylor, Isaac, VSC, 1:48.89. 6, Loseby, Gabriel, GSC, 1:53.54. --, Jim, Erik, GSC, DQ.

Girls 11-12 100 Yard Butterfly

(Finals) 1, Davis, Jessica, BBSC, 1:09.26. 2, Kito, Gabi, GSC, 1:11.27. 3, Mertz, Sarah, GSC, 1:20.25. 4, Norman, Claire, GSC, 1:25.73. 5, Kurland, Meg, GSC, 1:27.09. 6, Likins, Chloe, GSC, 1:27.98. 7, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 1:29.28. --, Nutting, Ashlyn, BBSC, DQ.

Girls 11-12 100 Yard Butterfly

(Preliminaries) 1, Davis, Jessica, BBSC, 1:10.77. 2, Kito, Gabi, GSC, 1:19.89. 3, Kurland, Meg, GSC, 1:23.18. 4, Mertz, Sarah, GSC, 1:24.19. 5, Likins, Chloe, GSC, 1:26.02. 6, Pajarillo, Evangelyn, GSC, 1:28.95. 7, Norman, Claire, GSC, 1:29.95. 8, Nutting, Ashlyn, BBSC, 1:30.04. 9, Guerrero, Melinda, KKW, 1:35.74.

Boys 11-12 100 Yard Butterfly

1, Stickwan, Micah, SSA CGA, 1:08.56. 2, Fulton, Connor, BBSC, 1:18.86. 3, Hammersland, Logan, KKW, 1:20.04. 4, Alley, Moses, BBSC, 1:22.08. 5, Coss, John, KKW, 1:29.62. 6, Climo, Sean, BBSC, 1:31.24. 7, Rule, Andrew, SSA, 1:31.43.

Girls 13-14 100 Yard Butterfly

1, Isaak, Dakota, GSC, 1:01.75. 2, McCormick, Erika, GSC, 1:12.33. 3, Chappell, Eliza, GSC, 1:15.75. 4, Tighe, Kaitlyn, KKW, 1:16.33. 5, Hammersland-Pillaca, Toni, KKW, 1:18.08. 6, Whitmill, Kaysia, BBSC, 1:23.47.

Boys 13-14 100 Yard Butterfly

1, Davis, Jorden, GSC, 1:00.46. 2, Fleming, Ian, VSC, 1:03.84. 3, Jones, Trevor, GSC, 1:04.42. 4, Harang, Brady, BBSC, 1:10.59. 5, Farvour, Rian, KKW, 1:15.87. 6, Seid, Aidan, GSC, 1:20.04. 7, Evens, Nels, VSC, 1:21.24. 8, Newman, Robert, GSC, 1:21.92.

Girls 15-18 100 Yard Butterfly

1, Kelly, Ciera, GSC, 58.99. 2, Smith, Selene, GSC, 1:16.07. 3, Ramos, Cecilia, GSC, 1:16.93.

Boys 15-18 100 Yard Butterfly

1, Messing, Nathan, GSC, 56.40. 2, Fox, Kenny, GSC, 56.85. 3, O’Connor, Brent, CWSC, 56.87. 4, Sundsten-Brenner, Carl Brenner, SAST, 1:02.88.

Girls 12 & Under 1650 Yard Freestyle

1, Moore, Skylar, BBSC, 21:37.95. 2, Norman, Claire, GSC, 23:33.47.

Girls 13-14 1650 Yard Freestyle

1, Ruffin, Mia, GSC, 19:39.15. 2, O’Brien, Kiera, KKW, 20:10.79. 3, Stebe, Ali, KKW, 22:18.02.

Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle

1, Stacy, Janelle, KKW, 18:27.29. 2, Ullmayer, Claressa, GSC, 20:42.58.

Boys 12 & Under 1650 Yard Freestyle

1, Davis, Bergen, GSC, 21:19.46. 2, Saline, Zamor, BBSC, 21:19.59. 3, Weaver, Jack, BBSC, 22:03.52.

Boys 13-14 1650 Yard Freestyle

1, Davis, Jorden, GSC, 18:12.55. 2, Pate, Will, BBSC, 18:52.30. 3, Harang, Brady, BBSC, 19:23.48. 4, Evens, Nels, VSC, 22:15.40. 5, Baciocco, Colin, BBSC, 24:13.77.

Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle

1, Kowalski, Vincent, VSC, 18:42.92. 2, Loseby, Josiah, GSC, 18:43.51. 3, Walsh, Calvin, GSC, 18:52.56. 4, Fulton, Owen, BBSC, 20:55.21.

Boys 100 Yard IM Time Trial

(- Time Trial) 1, Fowler, Marty, HDST, 1:27.30.

Girls 100 Yard Backstroke Time Trial

1, Kesey, Jenae, GSC, 1:18.66.

Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial

--, Allio, Brady, GSC, DQ.

Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial

1, Stebe, Ali, KKW, 1:06.11.

  • Comment

Spotted

Please Note: You may have disabled JavaScript and/or CSS. Although this news content will be accessible, certain functionality is unavailable.

Skip to News

« back

next »

  • title http://spotted.juneauempire.com/galleries/377913/ http://spotted.juneauempire.com/galleries/377908/ http://spotted.juneauempire.com/galleries/377903/
  • title http://spotted.juneauempire.com/galleries/377898/ http://spotted.juneauempire.com/galleries/377893/ http://spotted.juneauempire.com/galleries/377888/
  • title http://spotted.juneauempire.com/galleries/377883/ http://spotted.juneauempire.com/galleries/377878/
High School Volleyball

CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-586-3740
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2230
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING