Eagle River Scout Trail Run

6K Results (Runner Name, Gender, Time, City, State, Country, EC Points, EC Age Category):

Jesse Miller, M, 00:20:25.00, Juneau, AK, US, 10, 19-29; Riley Moser, M, 00:21:17.00, Juneau, AK, US, 10, 14-18; Sylvan Blankenship, M, 00:21:37.00, Ketchikan, AK, US, 9, 14-18; Quincy Fuller, M, 00:21:39.00, Kenai, AK, US, 8, 14-18; Bryan Hitchcock, M, 00:21:50.00, Juneau, AK, US, 10, 35-39; David Francis, M, 00:21:52.00, Juneau, AK, US, 9, 19-29; Ethan Goebel, M, 00:21:58.00, Skagway, AK, US, 7, 14-18; Greg Frank, M, 00:22:03.00, Juneau, AK, US, 8, 19-29; Johnny Elliott, M, 00:22:15.00, Juneau, AK, US, 6, 14-18; Maddie Hall, F, 00:22:25.00, Juneau, AK, US, 10, 14-18; Ted Borny, M, 00:22:48.00, Juneau, AK, US, 7, 19-29; Kenny Fox, M, 00:23:28.00, Juneau, AK, US, 5, 14-18; Bob Hopson, M, 00:23:35.00, Juneau, AK, US, 10, 50-54; Aden Haywood, M, 00:24:54.00, Anchorage, AK, US, 4, 14-18; Erin Wallace, F, 00:27:24.00, Juneau, AK, US, 10, 11-13; Jason Boyle, M, 00:27:43.00, Juneau, AK, US, 9, 35-39; Arne Ellefson-Carnes, M, 00:27:44.00, Juneau, AK, US, 10, 11-13; Obadiah Dawson, M, 00:27:45.00, Juneau, AK, US, 3, 14-18; William Wallace, M, 00:28:17.00, Juneau, AK, US, 2, 14-18; Mark Hopson, M, 00:28:36.00, Juneau, AK, US, 10, 45-49; Joe Lohmeier, M, 00:28:52.00, Juneau, AK, US, 6, 19-29; Shannon Cabrero, F, 00:28:59.00, Juneau, AK, US, 10, 35-39; Connor Norman, M, 00:29:12.00, Juneau, AK, , 9, 11-13; Katline Barrows, F, 00:29:36.00, Juneau, AK, US, 9, 14-18; Soren Thompson, M, 00:29:41.00, Juneau, AK, US, 1, 14-18; Leslie Mueca, F, 00:29:51.00, Juneau, AK, US, 10, 30-34; Megan Costello, F, 00:29:59.00, Douglas, AK, US, 9, 30-34; Stephanie Harvey, F, 00:30:19.00, Juneau, AK, US, 10, 19-29; Madeline Handley, F, 00:30:42.00, Juneau, AK, US, 8, 14-18; Jennifer Thorsteinson, F, 00:30:57.00, Juneau, AK, US, 8, 30-34; Ray Dwyer, M, 00:31:22.00, Juneau, AK, US, 9, 50-54; Toma Kimlinger, F, 00:31:52.00, Juneau, AK, US, 7, 14-18; Landon Johnson, M, 00:31:52.00, Juneau, AK, US, 1, 14-18; Alicia Norton, F, 00:32:49.00, Juneau, AK, US, 6, 14-18; Jeff Gnass, M, 00:33:01.00, Juneau, AK, , 10, 60+; Becky Bohrer, F, 00:33:02.00, Juneau, AK, US, 9, 35-39; Darla Orbistondo, F, 00:33:06.00, Juneau, AK, US, 10, 50-54; Sheena Gauthier, F, 00:34:30.00, Juneau, AK, US, 9, 19-29; Lucrecia Mervine, F, 00:34:46.00, Juneau, AK, US, 8, 35-39; Douglas Gray, M, 00:35:35.00, Juneau, AK, US, 9, 45-49; Helena Wayne, F, 00:35:41.00, Juneau, AK, US, 5, 14-18; Linda Mancuso, F, 00:36:21.00, Juneau, AK, US, 9, 50-54; Dianna Roberts, F, 00:37:25.00, Juneau, AK, US, 10, 45-49; Joann Rieselbach, F, 00:37:30.00, Juneau, AK, US, 8, 50-54; Ella Sowell, F, 00:38:13.00, Juneau, AK, US, 10, 8-10; Nancy Jones, F, 00:38:30.00, Juneau, AK, US, 10, 60+; Katie Buchanan, F, 00:39:57.00, Juneau, AK, US, 4, 14-18; Kim Metcalfe, F, 00:40:26.00, Juneau, AK, US, 9, 60+; Marjorie McKeown, F, 00:42:45.00, Juneau, AK, US, 7, 50-54; Joanna Spotts, F, 00:42:45.00, Juneau, AK, US, 7, 35-39; Ammie Recter, F, 00:43:07.00, Juneau, AK, US, 8, 19-29; Meridith Boman, F, 00:44:57.00, Juneau, AK, US, 7, 30-34; Heidi Gray, F, 00:45:13.00, Juneau, AK, US, 9, 45-49; Annette Green, F, 00:46:29.00, Juneau, AK, US, 10, 40-44; Raven Ward, F, 00:50:30.00, Juneau, AK, US, 3, 14-18; McLain Sidmore, F, 00:50:31.00, Juneau, AK, US, 2, 14-18; Linda Kruger, F, 01:02:02.00, Juneau, AK, US, 8, 60+; Karen Maher, F, 01:02:02.00, Juneau, AK, US, 10, 55-59.

1-Mile Results (Runner Name, Gender, Time, City, State, Country, EC Points, EC Age Category):

Brian Holst, M, 00:06:12.00, Juneau, AK, US, 10, 14-18; Jack White, M, 00:06:42.00, Douglas, AK, US, 9, 14-18; Tori Seley, F, 00:06:55.00, Ketchikan, AK, US, 10, 14-18; Masen Smith, M, 00:07:00.00, Juneau, AK, US, 8, 14-18; Colton Belisle, M, 00:07:12.00, Skagway, AK, US, 7, 14-18; Salix Woodgate, M, 00:07:58.00, Juneau, AK, US, 6, 14-18; Rielly Walsh, F, 00:07:59.00, Juneau, AK, US, 9, 14-18; Gabryel Kito, F, 00:08:00.00, Juneau, AK, US, 8, 14-18; Abby Watts, F, 00:08:01.00, Auke Bay, AK, US, 7, 14-18; Hailey Jensen, F, 00:08:12.00, Skagway, AK, US, 6, 14-18; Claire Uchytil, F, 00:08:13.00, Juneau, AK, US, 5, 14-18; Nicole Mannix, F, 00:08:17.00, Juneau, AK, US, 10, 11-13; Calvin Zuelow, M, 00:08:23.00, Juneau, AK, US, 5, 14-18; Zane Weiler, M, 00:08:24.00, Juneau, AK, US, 4, 14-18; Leah Liebelt, F, 00:08:29.00, Douglas, AK, US, 4, 14-18; Macabee Brna, M, 00:09:39.00, Juneau, AK, US, 10, 8-10; Amelia Walker, F, 00:10:20.00, Juneau, AK, US, 10, 0-7; Alee Sowell Mueca, F, 00:11:08.00, Juneau, AK, US, 10, 8-10; Arik Koverdan, M, 00:11:09.00, Haines, AK, US, 10, 0-7; Barbara Murray, F, 00:11:31.00, Juneau, AK, US, 10, 55-59; Mackenzie Gray, F, 00:11:33.00, Juneau, AK, US, 9, 8-10; Myron Davis, M, 00:15:26.00, Juneau, AK, US, 10, 35-39; Andy Koverdan, M, 00:15:26.00, Haines, AK, US, 9, 0-7; Michelle Gray, F, 00:20:22.00, Juneau, AK, US, 10, 45-49.

CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-586-3740
  • Newsroom Fax: 907-586-9097
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2230
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING

 

More

Holt helps Thunder Mountain to first place at Sitka Invitational

The Thunder Mountain High School boys swim team finished in first place at Friday’s Sitka Invitational at Blatchley Pool in Sitka.

Read more
X