http://racerealty.com/

Scholarship recipients

Posted: Monday, July 24, 2006

1953: Johnny Harris

1955:

Jack Weisgerber

1956: Olaf Bartness, Robert Whistler

1957: Malin Babcock, Richard Newton

1958: Martha Cole Devot, Tom Carpenter

1959: Kenneth Gain,Kristin Kennedy Gray

1960: Ed Loidhammer, Linda Willis Noble

1961: Dennis Sperl, John Gissberg, Patsy Popejoy Nordmark

1962: Gary Komatsubara, Gloria Osborne Katzenberger, Roger Eichmann

1963: Bill Stoddard, John Cooper, Lee Ann Satre Penman

1964: Douglas Wahto, Dwight Urbane Nelson, Eugene Lundstrom, William Dean

1965: Anthony Shepard, Bernard Bolton, Craig Forrest, Lillian Dore Felsted

1966: Jerry Taylor, Richard Mattson, Sharon Fader Pippin, Ted Merrell

1967: Charles Van Kirk, Glen Sheppard, Margaret Shaw Schiebe, Tom McLaughlin

1968: Doris Kirchhofer, Douglas Adam Moles, Kathy Floreske Schutte, Stephen Watkins

1969: Chris Allen, Diane Harris, Greg Howe, Robert Olson

1970: Cecelia Adkins Watkins, Charles Mendenhall, Eric Cody Salter, Paul Johnson, Peggy Whelan Maclnnis, Robert Ward

1971: Albert Bixby, Carl Bland, John Hanna, Linda Blefgen, Lyman Thorsteinson

1972: Chris Grieser, Cynthia Trice, Gary Adair, Lynette Anderson, Mike Mitchell, Betsy McHugh

1973: Carmine DiCostanzo, Donald Brooks, Randy Riddell, Richard Behrends, Sally Hanna Hinzman, Steve Strandberg

1974: Richard McConagy, Anna Mclean Shoemaker, Barbara Branton, Bern Savikko, Bonny Buzzell Millard, Donna Wright Gemperlin, Gordon Duval, Kim Shumway Rice

1975: Angela Westman Lunda, Doug Larsen, Janet Clark, John Mulligan, Kelley Miller, Mary Hakala, Mike Sickles, Robert Peel

1976: Bret Schmiege, Greg Kindall, Steve Rausch, Terry Buzzell, Cecily Skoog

1977: Colleen Campbell, Kristina Simpson, Robin Sylvester, Steve Brown

1978: Constance Simpson, Doug Murray, Kristine Furuness Lewis, Pamela Van Houten, Patrick Eberhardt, Sean O'Brian, Will Metcalf

1979: Dennis Edwards, Heidi Gnagy McConnell, Kurt Lutterman, Michael Eberhardt, Pat Costello, Paul Morris, Wayne McGee

1980: Chris Brown, Dru Dickey Fenster, Laura Welp Fertig, Mark Pusich, Stacey McGee McKinney, Susan Jurasz

1981: Jeanine Spence, Jeff Condron, Karen Lentfer, Katherine Eldemar, Laura King Ekins, Mark Morris, Mike Jaenicke

1982: Becky Hinman-Frank, David Lee, Eileen Sturrock, Kari Kiefer Monagle, Ken Cheatham, Sydney Mitchell

1983: Dennis Kaill, Emily Clark, Jay Sears, Lynette Warner, Susan (Tori) Lentfer

1984: Jackie Wagner, Jill Van Hulle, Kelda Denton, Richard Bloomquist, Wayne Hall

1985: Christine Forrest Kondzela**, Eric Minor, Hank Lentfer, Karla Wood, Scot Fiscus, Stefani Cantwell, Wes Sanford

1986: Katherine Hocker, Kirstin Nelson, Lynda Warner, Melissa Edwards, Rebecca Millar Conlon

1987: Jack Blackwell, Juliana Pegues, Mike Moberly

1988: Dina Costa Gregg, Kari Koski, Zachary Hanna

1989: Cary Sedgwick

1990: Elizabeth Cheney, Heather Peterson Hardcastle

1991: John Arnold, Jon Gunstrom, Kirsten Shelton

1992: Mari Anderson, Robert Quinto, Steve Morley

1993: Amy Coxe, Dallas Hargrave, Janel Taylor Hermann, Tad Fujioka

1994: Cory Papenfuss, Keegan McCarthy, Rebecca Kelleyhouse, Scott Bloom

1995: Jeff Regelin, Jessica Walker, Robyn Zimmerman, Sadie Wright, Summer Schoenberger

1996: Brenda Dau, Matt Beedle, Michael Janes

1997: Angie Wright Soboleff, Jessica Etheridge, Ole Shelton, Tony Nizich, Brent Peterson**

1998: Brent Vollenweider, Dorothy Melambianakis, Dave Nicolls, Andrew Dietrick

1999: Wendy Dau, Luke Fanning, Elizabeth Hanley, Helen Imamura, Zach Turner*, Jarret Lister*, Marty Woodrow, Judy Lum**

2000: Monika Bethers, Dennis Bevegni*, Jack Gray, Marjorie Housley, Robert Korpela*, Scott Moeller, Anah Mourant Shah, Garrett Schoenberger, Ryan Zimmerman

2001: Robert Korpela*, Cal Craig, Jeff Fanning, Jeremy Hansen, Corey Harmon, Stefanie Messerschmidt, Wendy Sidney Smith *, Veida Forrest

2002: Erik Pedersen, Brett Fairchild, Greg Albrecht, Nick Foster*, Matt Laramie*, Wendy Sidney Smith*

2003: Whitney Harding, Travis Larsen, Nathan Purves

2004: Nathan Schroeder, Olin Robus, Alice Smoker, Gerrad Craig*, Steven Pfister*

2005: Aaron Bruce, Carly Garrison, Carl Lundquist, Tabitha Williams, Cameron Metzgar*, Ben Olsen*

2006: Evan Thibodeau, Riley Hall, Gunnar Miller, Matthew Josephson, Mason Hunt*, Chad Walter*

*Vocational-Technical

**Graduate



CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-523-2295
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2270
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING