2010 Ketchikan Invitational

Posted: Tuesday, August 31, 2010

Girls' 5,000-meter run

Team Results

1. Juneau-Douglas 22; 2. Sitka 44; 3. Ketchikan 90; 4. Wrangell 116; 5. Thunder Mountain 154; 6. Petersburg 160; 7. Klawock 166; 8. Mt. Edgecumbe 216.

Girls' Individual Results

1. Browning, Sid, JDHS, 21:35.00; 2. Burger-Pothier, Lillian, 21:52.00; 3. MacIntyre, Jennifer, Sitka, 22:03.00 4. Brady, Bailey, Sitka, 22:17.00 5. Miller, Martina, JDHS, 22:23.00, 6. Donohoe, Sarah, JDHS, 22:40.00; 7. Rooney, MyKayla, Wrangell, 22:53.00; 8. Cheeley, Clancy, JDHS, 22:54.00; 9. McDermott, Sarah, JDHS, 22:56.00; 10. Webb, Justine, Sitka, 23:00.00; 11. Sells, Shiree, Ketchikan, 23:02.00; 12. Gladsjo, Amy, Wrangell, 23:06.00; 13. Jurczak, Mary Clare, Sitka, 23:08.00; 14. Rasmussen-Rehkopf, Sitka, 23:15.00; 15. Gallaway, Courtney, Ketchikan, 23:28.00; 16. Williams, Cassi, Klawock, 23:30.00; 17. Jackson, Karissa, JDHS, 23:40.00; 18. Jones, Katie, TMHS, 23:41.00; 19. Peters, Geneva, Ketchikan, 23:52.00; 20. Busse, Tonya, Klawock, 23:56.00; 21. Magie, Katelyn, Sitka, 23:58.00; 22. Ortiz, Lucy, Ketchikan, 24:11.00; 23. Weberg, Alissa, Ketchikan, 24:19.00; 24. Kay, Ashlynn, TMHS, 24:20.00; 25. Youngberg, Rachel, Sitka, 24:41.00; 26. Hunter, Hillary, Petersburg, 24:44.00; 27. Schwartz, Robyn, Petersburg, 24:49.00; 28. Reeves, Katelyn, Wrangell, 24:55.00; 29. Scott, Emma, Ketchikan, 25:07.00; 30. Gile, Amanda, TMHS, 25:54.00; 31. Schuerger, Anne, Ketchikan, 26:23.00; 32. Isaacs, Sydney, Klawock, 26:26.00; 33. Merritt, Tiffany, Wrangell, 26:27.00; 34. Scherrer, Hillary, Petersburg, 26:32.00; 35. Caruso, Lena, Petersburg, 26:42.00; 36. Rice, Leanna, Wrangell, 26:48.00; 37. McConnell, Clara, Mt. Edgecumbe, 26:53.00; 38. Peterson, Nicole, Petersburg, 27:02.00; 39. Lincoln, Krystle, Mt. Edgecumbe, 27:03.00; 40. Holmes, Rhyan, TMHS, 27:19.00; 41. Davis, Krissa, Petersburg, 27:31.00; 42. Nicholson, Nicole, TMHS, 28:20.00; 43. Rapoza, Caitlyn, Mt. Edgecumbe, 28:29.00; 44. Wright, Jaci, Wrangell, 28:46.00; 45. Ropp, Emily, TMHS, 29:00.00; 46. Lohrey, Emilyanne, TMHS, 29:01.00; 47. Larson, Danielle, Klawock, 30:04.00; 48. Pavilla, Cing, Mt. Edgecumbe, 30:34.00; 49. Slwooko, Michelle, Mt. Edgecumbe, 30:35.00; 50. Sullivan, Maura, Petersburg, 31:34.00; 51. Carle, Sara, Klawock, 33:12.00; 52. White, Charlene, Mt. Edgecumbe, 33:20.00.

Boys' 5,000-meter run

Team Results

1. Juneau-Douglas 18; 2. Sitka 52; 3. Thunder Mountain 107; 4. Mt. Edgecumbe 112; 5. Ketchikan 139; 6. Klawock 181; 7. Petersburg 183; 8. Wrangell 188.

Boys' Individual Results

1. Bursell, Zach, JDHS, 16:47.00; 2. Thibodeau, Sage, JDHS, 16:50.00; 3. Francis, David, JDHS, 17:02.00; 4. Friedman, Niko, Sitka, 17:11.00; 5. Miller, Jesse, JDHS, 17:32.00; 6. Payenna, Teddy, Mt. Edgecumbe, 17:49.00; 7. Andrews, Ian, JDHS, 17:58.00; 8. Bunton, Andre, JDHS, 17:59.00; 9. MacIntyre, Stephen, Sitka, 18:20.00; 10. Rogers, Jesse, Mt. Edgecumbe, 18:21.00; 11. Rogers, Mathew, Mt. Edgecumbe, 18:22.00; 12. Duncan, Alec, Sitka, 18:50.00; 13. Gale, Cooper, 18:52.00; 14. Jones, George, Sitka, 18:56.00; 15. Calloway, Alec, JDHS, 19:10.00; 16. Johnson, Steven, Wrangell, 19:11.00; 17. Steeves, James, TMHS, 19:12.00; 18. Gianotti, Andrew, TMHS, 19:12.00; 19. Rew, Sam, Klawock, 19:29.00; 20. Stewart, Avery, TMHS, 19:31.00; 21. Updike, Cody, Ketchikan, 19:32.00; 22. Suzuki, Wilson, 19:37.00; 23. Lervick, Keagan, Ketchikan, 19:38.00; 24. Cook, Joseph, Petersburg, 19:41.00; 25. Watts, Hugh, TMHS, 19:46.00; 26. Busse, Paul, Klawock, 19:51.00; 27. Potts, Gabe, Ketchikan, 19:58.00; 28. Wladyka, Jamie, Sitka, 20:00.00; 29. Mull, Justin, TMHS, 20:01.00; 30. Pankow, Alec, Ketchikan, 20:08.00; 31. Steinman, Derec, TMHS, 20:09.00; 32. Youngberg, Jack, Sitka, 20:10.00; 33. Albertson, Justus, Ketchikan, 20:15.00; 34. Johnson, Kent, Wrangell, 20:17.00; 35. Torres, Marco, Ketchikan, 20:20.00; 36. Rudick, Shadd, Klawock, 20:43.00; 37. Potts, Jacob, Ketchikan, 21:10.00; 38. Comstock, Elijah, Wrangell, 21:37.00; 39. Gregory, Vance, Mt. Edgecumbe, 21:39.00; 40. Johnson, Jordan, Mt. Edgecumbe, 21:48.00; 41. Marshall, Robert, Wrangell, 21:50.00; 42. Huffine, Dante, Klawock, 21:53.00; 43. Lantiegne, Tyler, Petersburg, 22:08.00; 44. Frankson, Calvin, Mt. Edgecumbe, 23:44.00; 45. Wallace, Tyler, Petersburg, 23:46.00; 46. Toland, Bridger, Petersburg, 23:57.00; 47. Wilson, Blaine, Wrangell, 24:28.00; 48. Simbahon, Kaleb, Petersburg, 25:52.00; 49. Jackson, Deion, Klawock, 27:20.00; 50. Franklin, Clayton, Petersburg, 27:36.00; 51. Silva, Lorenzo, Wrangell, 31:03.00.



Related Searches

 MT. EDGECUMBE   CALVIN   VANCE   ANDREW   MCDERMOTT   KRYSTLE   SYDNEY   TYLER   CING   HUNTER   FRANKLIN   TIFFANY   MATHEW   WILSON   GENEVA   CAITLYN   LINCOLN   AVERY   SUZUKI   TEDDY 

CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-586-3740
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2230
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING