http://racerealty.com/

Local Scoreboard: Swimming

Posted: Thursday, October 12, 2000

ALASKA HIGH SCHOOL TOP-20 SWIM TIMES

Alaska's top-20 high school swim times for the 2000 season, as compiled by Glacier Swim Club coach Gary Crowe of Juneau through meets ending Oct. 7. First names are not available for all swimmers.

BOYS

200-YARD MEDLEY RELAY - 1. Dimond, 1 minute, 41.96 seconds; 2. East Anchorage, 1.44.40; 3. Soldotna, 1.45.36; 4. Petersburg, 1.46.79; 5. Juneau-Douglas, 1.47.25; 6. West Valley, 1.48.88; 7. Sitka, 1.49.53; 8. Ketchikan, 1.49.83; 9. Lathrop, 1.50.29; 10. Service, 1.50.43; 11. North Pole, 1.51.23; 12. Valdez, 1.52.13; 13. Chugiak, 1.52.47; 14. Homer, 1.52.58; 15. Palmer, 1.54.47; 16. Kenai, 1.55.33; 17. West Anchorage, 2.00.45; 18. Kodiak, 2.01.59; 19. Colony, 2.05.66; 20. Seward, 2.09.50.

200-YARD FREESTYLE - 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 1.45.44, 2. Robbie Smith, Dimond, 1.47.60; 3. Logan Tucker, Chugiak, 1.48.65; 4. Hunter McCallister, Lathrop, 1.51.32; 5. Luke Thomas, Valdez, 1.51.69; 6. Eddie Krekel, Dimond, 1.53.44; 7. Forrest Preston, Juneau, 1.53.83; 8. Dirk Craft, Palmer, 1.54.11; 9. Ben Voetberg, Ketchikan, 1.54.59; 10. Treg McLaughlin, North Pole, 1.54.94; 11. Gerry Zeek, Service, 1.55.00; 12. Zach Wolff, Chugiak, 1.55.47; 13. Nick Sorrell, Soldotna, 1.55.76; 14. Jake Kreuzenstein, Juneau, 1.57.06; 15. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 1.57.12; 16. Leo Grasso, Soldotna, 1.57.15; 17. Chris Edwards, Service, 1.57.42; 18. Bruin Borchardt, Service, 1.57.45; 19. tie, Jon McKay, Petersburg, 1.57.76; 19. tie, Ricky Jarvill, Sitka, 1.57.76.

200-YARD INDIVIDUAL MEDLEY - 1. Hunter McCallister, Lathrop, 1.59.88; 2. Joshua Gemmell, Soldotna, 2.01.14; 3. Lucas Petersen, Soldotna, 2.04.54; 4. Gilbert Raposa, Dimond, 2.05.70; 5. Derek Carlson, Petersburg, 2.06.16; 6. Jon McKay, Petersburg, 2.07.57; 8. Dirk Craft, Palmer, 2.08.81; 9. Nick Sorrell, Soldotna, 2.08.83; 10. Robbie Smith, Dimond, 2.09.13; 11. Zack Wolff, Chugiak, 2.09.23; 12. Kwi-Lin Bloomfield, Dimond, 2.09.27; 13. Ben Voetberg, Ketchikan, 2.09.42; 14. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 2.09.59; 15. Ben Kuhns, Homer, 2.09.90; 16. Forrest Preston, Juneau, 2.10.40; 17. Josh Fellwock, Dimond, 2.10.60; 18. Kirk Fishel, Juneau, 2.10.67; 19. Gerry Zeek, Service, 2.11.20; 20. Bruin Borchardt, Service, 2.11.56.

50-YARD FREESTYLE - 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 22.15; 2. Lucas Petersen, Soldotna, 22.19; 3. Dirk Craft, Palmer, 22.39; 4. Derek Carlson, Petersburg, 22.64; 5. Robbie Smith, Dimond, 22.83; 6. Logan Tucker, Chugiak, 22.94; 7. Eddie Krekel, Dimond, 22.95; 8. Ricky Jarvill, Sitka, 23.04; 9. Chad Walter, Juneau, 23.30; 10. Greg Otero, Dimond, 23.39; 11. Hunter McCallister, Lathrop, 23.49; 12. Joey Rauwolf, Ketchikan, 23.51; 13. Szabi Ashoth, Valdez, 23.57; 14. Jake Bell, Homer, 23.59; 15. tie, Bill Hutchings, West, 23.60; 15. tie, Treg McLaughlin, North Pole, 23.60; 17. Jon McKay, Petersburg, 23.67; 18. John Fellwock, Dimond, 23.68; 19. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 23.74; 20. Ben Haring, Kenai, 23.77.

ONE-METER DIVING (SIX DIVES) - 1. Derek Hirai, Sitka, 240.00 points; 2. Jake Miller, Lathrop, 236.20; 3. Kelly Mogg, Kodiak, 228.20; 4. Matt Medina, Soldotna, 227.10; 5. Sean Sorenson, Chugiak, 212.90; 6. tie, Robert Knapp, Palmer, 212.30; 6. tie, Josh Fritts, West Valley, 212.30; 8. Chad Frichtl, Chugiak, 211.35; 9. Robert Estrada, Colony, 207.65; 10. Casey Willis, Service, 195.65; 11. Pat Medberry, Palmer, 192.20; 12. Ryan Purcella, Service, 188.90; 13. Mike Schneeberger, Sitka, 188.80; 14. Nick Perry, Service, 181.60; 15. Metcalf, Chugiak, 170.30; 16. Josh Dobkowski, Chugiak, 167.45; 17. Eric Hansen, Palmer, 160.20; 18. Bancroft, Bartlett, 159.60; 19. Barrington, Dimond, 150.30; 20. Ryan Stidolph, Juneau, 150.15.

100-YARD BUTTERFLY - 1. Chad Walter, Juneau, 54.81 seconds; 2. Derek Carlson, Petersburg, 55.14; 3. Greg Otero, Dimond, 55.60; 4. Gilbert Raposa, Dimond, 55.67; 5. Zach Wolff, Chugiak, 56.09; 6. Lucas Peterson, Soldotna, 56.29; 7. Joshua Gemmell, Soldotna, 56.42; 8. Brian Hanley, West Valley, 56.44; 9. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 56.57; 10. Hans Borchardt, Service, 56.69; 11. Hunter McCallister, Lathrop, 57.17; 12. Kreg Lesage, North Pole, 57.23; 13. John Miller, Service, 57.44; 14. Joey Rauwolf, Ketchikan, 57.73; 15. Reid Harris, Juneau, 58.30; 16. Nick Foley, Colony, 58.36; 17. Kwi-Lin Bloomfield, Dimond, 58.74; 18. Bruin Borchardt, Service, 58.76; 19. Alec Schramek, Petersburg, 58.91; 20. Evan Smith, Homer, 58.94.

100-YARD FREESTYLE - 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 49.12; 2. Logan Tucker, Chugiak, 49.59; 3. Dirk Craft, Palmer, 49.93; 4. Robbie Smith, Dimond, 50.07; 5. Ricky Jarvill, Sitka, 50.45; 6. Eddie Krekel, Dimond, 50.46; 7. Chad Walter, Juneau, 50.77; 8. Treg McLaughlin, North Pole, 51.40; 9. Jon McKay, Petersburg, 51.46; 10. Gerry Zeek, Service, 51.82; 11. Ben Voetberg, Ketchikan, 51.95; 12. Jake Bell, Homer, 52.09; 12. Nick Sorrell, Soldotna, 52.11; 14. Joey Rauwolf, Ketchikan, 52.13; 15. Gilbert Raposa, Dimond, 52.29; 16. Zach Wolff, Chugiak, 52.30; 17. John Fellwock, Dimond, 52.32; 18. Szabi Ashoth, Valdez, 52.51; 19. Leo Grasso, Soldotna, 52.71; 20. Hans Borchardt, Service, 52.81.

500-YARD FREESTYLE - 1. Hunter McCallister, Lathrop, 4.56.15; 2. Logan Tucker, Chugiak, 4.56.97; 3. Luke Thomas, Valdez, 4.59.13; 4. Joshua Gemmell, Soldotna, 4.59.58; 5. Robbie Smith, Dimond, 5.01.52; 6. Lucas Petersen, Soldotna, 5.08.40; 7. Forrest Preston, Juneau, 5.09.86; 8. Eddie Krekel, Dimond, 5.10.06; 9. Nick Sorrell, Soldotna, 5.10.87; 10. Treg McLaughlin, North Pole, 5.10.96; 11. John Miller, Service, 5.12.25; 12. Kevin Vik, Chugiak, 5.13.00; 13. Chris Edwards, Service, 5.13.35; 14. Leo Grasso, Soldotna, 5.16.56; 15. Gerry Zeek, Service, 5.17.90; 16. Jake Kreuzenstein, Juneau, 5.20.61; 17. Kreg Lesage, North Pole, 5.22.63; 18. Ben Voetberg, Ketchikan, 5.22.72; 19. Gilbert Raposa, Dimond, 5.22.88; 20. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 5.24.96.

200-YARD FREESTYLE RELAY - 1. Soldotna, 1.33.02; 2. Dimond, 1.33.98; 3. Petersburg, 1.35.29; 4. Sitka, 1.36.49; 5. Juneau-Douglas, 1.36.55; 6. North Pole, 1.36.55; 7. Ketchikan, 1.36.93; 8. Service, 1.37.49; 9. Valdez, 1.37.92; 10. Homer, 1.38.64; 11. West Valley, 1.38.81; 12. Palmer, 1.40.36; 13. Kenai, 1.41.08; 14. Lathrop, 1.41.45; 15. Kodiak, 1.42.11; 16. Chugiak, 1.42.41; 17. East Anchorage, 1.42.86; 18. West Anchorage, 1.45.15; 19. Colony, 1.47.58; 20. Seward, 1.52.81.

100-YARD BACKSTROKE - 1. Derek Carlson, Petersburg, 56.44; 2. Ryan Mappala, Dimond, 57.22; 3. Hunter McCallister, Lathrop, 57.36; 4. Joshua Gemmell, Soldotna, 57.63; 5. Zack Wolff, Chugiak, 57.68; 6. Lucas Peterson, Soldotna, 57.69; 7. Chad Walter, Juneau, 58.32; 8. John Fellwock, Dimond, 58.75; 9. Ben Voetberg, Ketchikan, 58.90; 10. Gary Zeek, Service, 59.93; 11. Eddie Krekel, Dimond, 1.00.24; 12. Ben Kuhns, Homer, 1.00.80; 13. Clayton Harrison, Soldotna, 1.01.07; 14. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 1.01.10; 15. John Miller, Service, 1.01.12; 16. Brian Hanley, West Valley, 1.01.31; 17. Robbie Smith, Dimond, 1.01.46; 18. tie, Jake Kreuzenstein, Juneau, 1.01.52; 18. tie, Josh DeGayner, Petersburg, 1.01.52; 20. JD Pault, Kenai, 1.01.94.

100-YARD BREASTSTROKE - 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 59.24; 2. Gilbert Raposa, Dimond, 1.01.17; 3. Dirk Craft, Palmer, 1.03.75; 4. Kieran Jacobson-Ross, Sitka, 1.05.08; 5. Hunter McCallister, Lathrop, 1.05.55; 6. Brian Woster, North Pole, 1.05.59; 7. Nick Sorrell, Soldotna, 1.05.77; 8. Robbie Smith, Dimond, 1.05.82; 9. Jon McKay, Petersburg, 1.06.37; 10. Pat Juday, West Valley, 1.06.40; 11. Guy Simmons, Sitka, 1.06.67; 12. Chris Humphrey, Lathrop, 1.06.84; 13. Kwi-Lin Bloomfield, Dimond, 1.07.35; 14. Olin Robus, Juneau, 1.07.67; 15. Kirk Fishel, Juneau, 1.07.91; 16. Bruin Borchardt, Service, 1.08.31; 17. Jacob Boulden, Seward, 1.08.73; 18. Alec Schramek, Petersburg, 1.08.77; 19. Jeremy Uldrich, Service, 1.08.87; 20. Derek Carlson, Petersburg, 1.08.96.

400-YARD MEDLEY RELAY - 1. Soldotna, 3.27.56; 2. Dimond, 3.28.78; 3. Service, 3.31.25; 4. Petersburg, 3.31.78; 5. Juneau-Douglas, 3.32.34; 6. North Pole, 3.32.92; 7. Ketchikan, 3.33.81; 8. Sitka, 3.36.47; 9. Chugiak, 3.36.88; 10. West Valley, 3.40.09; 11. Lathrop, 3.40.96; 12. Homer, 3.42.20; 13. East Anchorage, 3.45.78; 14. Kodiak, 3.52.54; 15. Valdez, 3.55.07; 16. Skyview, 4.25.19; 17. West Anchorage, 4.31.73; 18. Palmer, 4.47.40; 19. None; 20. None.

GIRLS

200-YARD MEDLEY RELAY - 1. Petersburg, 1 minute, 56.53 seconds; 2. Service, 1.56.69; 3. Soldotna, 1.57.25; 4. Homer, 1.58.45; 5. Lathrop, 1.59.18; 6. Dimond, 2.00.39; 7. North Pole, 2.01.74; 8. Valdez, 2.02.03; 9. Juneau-Douglas, 2.03.17; 10. Chugiak, 2.03.48; 11. East Anchorage, 2.03.62; 12. Ketchikan, 2.05.31; 13. Bartlett, 2.05.56; 14. Sitka, 2.05.85; 15. West Valley, 2.09.19; 16. West Anchorage, 2.09.75; 17. Colony, 2.09.77; 18. Wasilla, 2.14.70; 19. Kenai, 2.14.85; 20. Palmer, 2.16.48.

200-YARD FREESTYLE - 1. Brette Winegarner, Service, 1.59.87; 2. Christina Hickey, Bartlett, 1.59.89; 3. Julia Chang, Service, 2.00.31; 4. Rachel Kula, Service, 2.00.37; 5. Alexis Will, Sitka, 2.02.65; 6. Bryn Spores, Lathrop, 2.02.90; 7. Alison Foley, Lathrop, 2.03.46; 8. Karin Wagner, North Pole, 2.03.54; 9. Sarah Millhouse, Service, 2.03.68; 10. Caitlin Coleman, Valdez, 2.04.21; 11. Alison Nagel, Dimond, 2.04.50; 12. Catherine Engibous, Chugiak, 2.04.60; 13. Liz Ferguson, Dimond, 2.05.57; 14. Amber Walker, East, 2.05.60; 15. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 2.06.06; 16. Samantha Case, Dimond, 2.06.07; 17. Heather Harris, Juneau, 2.06.19; 18. Erin King, Dimond, 2.06.94; 19. Weather Potdevin, Juneau, 2.06.95; 20. Lisse Focht, Juneau, 2.06.98.

200-YARD INDIVIDUAL MEDLEY - 1. Ashley McKee, Bartlett, 2.12.70; 2. Rachel Kula, Service, 2.16.18; 3. Casey Woster, North Pole, 2.17.06; 4. Julia Chang, Service, 2.18.34; 5. Monica Ulmer, Homer, 2.19.62; 6. Alexis Will, Sitka, 2.18.78; 7. tie, Emily Chandler, Service, 2.20.85; 7. tie, Christina Hickey, Bartlett, 2.20.85; 9. Alison Foley, Lathrop, 2.20.91; 10. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 2.21.01; 11. Caitlin Coleman, Valdez, 2.21.28; 12. Kara Stowell, Lathrop, 2.21.57; 13. Erin King, Dimond, 2.21.75; 14. Bryn Spores, Lathrop, 2.22.30; 15. Sarah Millhouse, Service, 2.22.49; 16. Andrea Shaffer, Chugiak, 2.23.10; 17. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 2.23.95; 18. Samantha Case, Dimond, 2.24.44; 19. Sarah Brettrager, Colony, 2.24.84; 20. Bennett, North Pole, 2.24.95.

50-YARD FREESTYLE - 1. Bryn Spores, Lathrop, 25.03; 2. Jenna Syverson, Soldotna, 25.28; 3. Sarah Brettrager, Colony, 25.35; 4. Erin King, Dimond, 25.52; 5. Brette Winegarner, Service, 25.62; 6. Amber Walker, East, 25.76; 7. tie, Abby Kiffmeyer, Soldotna, 25.78; 7. tie, Alison Foley, Lathrop, 25.78; 9. Karin Wagner, North Pole, 25.80; 10. Julia Chang, Service, 25.81; 11. Amber Beardslee, Petersburg, 25.89; 12. Rachel Kula, Service, 25.96; 13. Shona Pierce, Craig, 26.01; 14. Alisa Nagel, Dimond, 26.07; 15. Rachel Fuller, Dimond, 26.09; 16. Brittany Carlson, Petersburg, 26.23; 17. Annie Fox, Juneau, 26.42; 18. Martha Kaiser, Juneau, 26.51; 19. Sarah Millhouse, Service, 26.77; 20. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 26.82.

ONE-METER DIVING (SIX DIVES) - 1. Kasey Dethlefs, Chugiak, 219.35 points; 2. Richell Knapp, Palmer, 212.30; 3. Morgan Hansen, Kenai, 211.60; 4. Erin Orth, Soldotna, 211.20; 5. Kaylan Woitel, Lathrop, 207.35; 6. Ariel Becker, Lathrop, 185.87; 7. Rachel Knowles, Kenai, 181.60; 8. Krista Rader, West Valley, 181.25; 9. Kylie Manning, Juneau, 179.05; 10. Natalie Lawrenson, Petersburg, 174.20; 11. Trisha Ozhuwan, Soldotna, 173.45; 12. Katie Spohnholz, Service, 170.35; 13. Earp, Chugiak, 164.50; 14. Christie Utrup, Soldotna, 161.65; 15. Emily Steadman, Juneau, 159.55; 16. Katie Babcock, Lathrop, 155.30; 17. Valerie Truncali, West Valley, 153.25; 18. Dana Lavictoire, Dimond, 146.05; 19. Jennifer Haines, East, 145.95; 20. Emily Burger, West Valley, 144.58.

100-YARD BUTTERFLY - 1. Rachel Kula, Service, 58.90 seconds; 2. Christina Hickey, Bartlett, 1.01.49; 3. Amy Spittler, Dimond, 1.02.66; 4. Samantha Case, Dimond, 1.02.94; 5. Brette Winegarner, Service, 1.03.34; 6. Sarah Millhouse, Service, 1.03.48; 7. Julia Chang, Service, 1.03.56; 8. Katie Fair, Valdez, 1.03.58; 9. Renae Rykaczewski, Homer, 1.03.64; 10. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 1.03.83; 11. Andrea Shaffer, Chugiak, 1.04.17; 12. Sarah Brettrager, Colony, 1.04.71; 13. Abby Kiffmeyer, Soldotna, 1.04.84; 14. Megan Bennett, North Pole, 1.04.97; 15. Amberlee Query, Soldotna, 1.05.39; 16. Alisa Nagel, Dimond, 1.05.54; 17. Alexis Will, Sitka, 1.05.89; 18. Christina Piakak, Service, 1.05.94; 19. Amber Walker, East, 1.06.17; 20. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 1.06.38.

100-YARD FREESTYLE - 1. Bryn Spores, Lathrop, 55.01; 2. Brette Winegarner, Service, 55.56; 3. Julia Chang, Dimond, 55.67; 4. Erin King, Dimond, 55.77; 5. Jenna Syverson, Soldotna, 56.44; 6. Amber Walker, East, 56.70; 7. Alissa Nagel, Dimond, 56.80; 8. Catherine Engibous, Chugiak, 56.82; 9. Wagner, North Pole, 56.85; 10. Sarah Bettrager, Colony, 56.95; 11. Martha Kaiser, Juneau, 56.98; 12. Shona Pierce, Craig, 57.29; 13. Rachel Fuller, Dimond, 57.41; 14. Casey Wooster, North Pole, 57.51; 15. Amber Beardslee, Petersburg, 58.00; 16. Erin Pate, Homer, 58.34; 17. Julia Millhouse, Service, 58.44; 18. tie, Christina Hickey, Bartlett, 58.53; 18. tie, Samatha Case, Dimond, 58.53; 20. Jennifer Jenkins, Kenai, 58.58.

500-YARD FREESTYLE - 1. Christina Hickey, Bartlett, 5.15.19; 2. Julia Chang, Service, 5.22.15; 3. Brette Winegarner, Service, 5.27.09; 4. Rachel Kula, Service, 5.27.97; 5. Catherine Engibous, Chugiak, 5.30.58; 6. Alison Foley, Lathrop, 5.30.76; 7. Sarah Millhouse, Service, 5.32.50; 8. Liz Ferguson, Dimond, 5.34.96; 9. Caitlin Coleman, Valdez, 5.35.43; 10. Emily Chandler, Service, 5.35.48; 11. Monica Ulmer, Homer, 5.35.68; 12. Karin Wagner, North Pole, 5.35.79; 13. Amber Walker, East, 5.36.24; 14. Kara Stowell, Lathrop, 5.37.23; 15. Alexis Will, Sitka, 5.37.42; 16. Bryn Spores, Lathrop, 5.38.52; 17. Mara Matheke, West Valley, 5.38.83; 18. Lisse Focht, Juneau, 5.39.25; 19. Heather Harris, Juneau, 5.39.50; 20. Weather Potdevin, Juneau, 5.41.61.

200-YARD FREESTYLE RELAY - 1. Dimond, 1.43.53; 2. Service, 1.43.58; 3. Lathrop, 1.43.84; 4. East Anchorage, 1.45.49; 5. Soldotna, 1.46.67; 6. Petersburg, 1.47.06; 7. Juneau-Douglas, 1.47.08; 8. Homer, 1.48.80; 9. Chugiak, 1.49.21; 10. Valdez, 1.49.88; 11. Colony, 1.50.93; 12. Ketchikan, 1.52.09; 13. Bartlett, 1.52.88; 14. Sitka, 1.53.37; 15. West Anchorage, 1.54.66; 16. West Valley, 1.56.82; 17. Palmer, 1.58.32; 18. Skyview, 1.59.10; 19. North Pole, 1.59.48; 20. Wasilla, 2.02.08.

100-YARD BACKSTROKE - 1. Brette Winegarner, Service, 1.01.23; 2. Casey Woster, North Pole, 1.02.02; 3. Alexis Will, Sitka, 1.02.23; 4. Rachel Kula, Service, 1.02.55; 5. Amber Beardslee, Petersburg, 1.03.26; 6. Erin Pate, Homer, 1.03.96; 7. Julianne Fritcher, Service, 1.04.50; 8. Caitlin Coleman, Valdez, 1.04.79; 9. Abby Kiffmeyer, Soldotna, 1.05.16; 10. Alison Foley, Lathrop, 1.05.43; 11. Sarah Brettrager, Colony, 1.05.62; 12. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 1.06.08; 13. Christina DiCostanzo, Juneau, 1.06.45; 14. Jodie Totten, Sitka, 1.06.48; 15. tie, Christine Masalunga, Dimond, 1.06.59; 15. tie, Erin King, Dimond, 1.06.59; 17. Martha Kaiser, Juneau, 1.06.95; 18. Bryn Spores, Lathrop, 1.07.13; 19. Sarah Quimby, Chugiak, 1.07.26; 20. Amy Spittler, Dimond, 1.07.30.

100-YARD BREASTSTROKE - 1. Katie Fair, Valdez, 1.10.78; 2. Monica Ulmer, Homer, 1.11.20; 3. Kara Stowell, Lathrop, 1.13.12; 4. Valarie Rosadiuk, Lathrop, 1.13.19; 5. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 1.13.59; 6. Alison Foley, Lathrop, 1.14.08; 7. Greta Seitz, East, 1.14.11; 8. Erin Schwartz, Petersburg, 1.14.54; 9. Karina Petersen, Soldotna, 1.14.60; 10. Jenn Miller, Chugiak, 1.14.65; 11. Jenna Syverson, Soldotna, 1.14.97; 12. Julie Millhouse, Service, 1.15.02; 13. Tara Potter, Ketchikan, 1.15.67; 14. Karla Scheider, Soldotna, 1.15.84; 15. Christina Hickey, Bartlett, 1.15.96; 16. Rachel Fuller, Dimond, 1.16.08; 18. tie, Sarah Millhouse, Service, 1.16.86; 18. tie, Kim Holiday, West, 1.16.86; 20. Adrianna Fejas, Service, 1.17.02.

400-YARD MEDLEY RELAY - 1. Dimond, 3.47.22; 2. Chugiak, 3.47.70; 3. Service, 3.48.06; 4. Lathrop, 3.49.51; 5. Juneau-Douglas, 3.57.16; 6. Soldotna, 3.58.03; 7. North Pole, 3.58.68; 8. Homer, 3.58.86; 9. East Anchorage, 4.00.88; 10. Bartlett, 4.04.62; 11. Sitka, 4.06.44; 12. Petersburg, 4.09.26; 13. Ketchikan, 4.10.78; 14. Colony, 4.21.22; 15. Kenai, 4.21.38; 16. West Anchorage, 4.23.51; 17. Palmer, 4.29.39; 18. West Valley, 4.34.65; 19. Kodiak, 5.05.23; 20. None.



CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-523-2295
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2270
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING