Swim Results

Posted: Tuesday, October 21, 2003

PETERSBURG INVITATIONAL

Results from the Petersburg Invitational high school swimming and diving meets held Friday and Saturday at the Petersburg Swim Pool.

FRIDAY'S RESULTS

Team scores

Girls - 1. Juneau-Douglas, JDHS, 131 points; 2. Ketchikan, KHS, 72; 3. Petersburg, PHS, 70; 4. Sitka, SHS, 31; 5. Craig, CHS, 6.

Boys - 1. Juneau-Douglas, JDHS, 134; 2. Ketchikan, KHS, 89; 3. Sitka, SHS, 65; 4. Craig, CHS, 15; 5. Petersburg, PHS, 13.

200-yard medley relay

Girls - 1. Petersburg 'A' (Triem, Carole, Reimer, Helen, Jackson, Abby, Henderson, Angela), 1 minute, 55.39 seconds; 2. Juneau-Douglas 'A' (Potdevin, Kelsey, Harris, Heather, Jones, Amanda, DiCostanzo, Julia), 2:01.52; 3. Ketchikan 'A' (Manabat, Rowena, Jagusch, Elizabeth, Gallaway, Kate, Schroeder, Sara L), 2:05.14; 4. Sitka 'A' (Trani, Reba, Schwantes, Jessica, Campbell, Sarah, Padilla, Cameo), 2:08.29; 5. Juneau-Douglas 'B' (Hale, Natalie, Grayson, Robyn, O'Sullivan, Erika, Maryott, Alicia), 2:14.37.

Boys - 1. Juneau-Douglas 'A' (Hennon, Tyler, Robus, Olin, Levy, Abe, Smyth, Q), 1:47.44; 2. Ketchikan 'A' (Voetberg, Ben, Serwat, Richie 0, Rosenfeld, Ben, Chaudhary, Karl), 1:48.40; 3. Sitka 'A' (Way, Matt, Campen, Ben, Dailey, Alex, Weissburg, Alex), 1:55.33; 4. Juneau-Douglas 'B' (Fishel, Kirk, Josephson, Matt, Fox, Joey, Josephson, Tom), 1:59.41; 5. Sitka 'B' (McGown, Gavin, Chambers, Lucas, Stein, Richard, Stein, Robert), 2:00.84.

200 freestyle

Girls - 1. Triem, Carole, PHS, 2:05.33; 2. Focht, Lisse, JDHS, 2:08.26; 3. Klein, Kacey, JDHS, 2:08.93; 4. Harris, Heather, JDHS, 2:12.30; 5. Gallaway, Krissy, KHS, 2:19.74; 6. Beattie, Megan R, KHS, 2:20.99; 7. Erickson, Nichole, SHS, 2:33.98.

Boys - 1. Voetberg, Ben, KHS, 1:50.37; 2. Hennon, Tyler, JDHS, 1:52.48; 3. O'Brien, Kyle, JDHS, 1:53.24; 4. Otos, Andy, KHS, 2:00.58; 5. Rosenfeld, Ben, KHS, 2:05.55; 6. Weissburg, Alex, SHS, 2:07.16; 7. Josephson, Tom, JDHS, 2:08.26; 8. Fama, Nick, KHS, 2:09.07; 9. Josephson, Matt, JDHS, 2:09.52; 10. Stein, Robert, SHS, 2:16.80; 11. Serwat, Richie, KHS, 2:17.11; 12. Gorman, Jamie, SHS, 2:27.22; 13. Vallion, Andrew, SHS, 2:31.76.

200 individual medley

Girls - 1. Jones, Amanda, JDHS, 2:23.21; 2. Gallaway, Kate, KHS, 2:26.33; 3. Trani, Reba, SHS, 2:26.38; 4. Henderson, Angela, PHS, 2:27.77; 5. Grayson, Robyn, JDHS, 2:33.66; 6. O'Sullivan, Erika, JDHS, 2:41.46; 7. Johnson, Rachel L, KHS, 2:42.73; 8. Nicholson, Jori, KHS, 2:48.75.

Boys - 1. Robus, Olin, JDHS, 2:10.07; 2. Pihl, Connor, KHS, 2:19.22; 3. Dailey, Alex, SHS, 2:21.62; 4. Norheim, Taylor, PHS, 2:27.75; 5. Thibodeau, Zach, CHS, 2:33.58; 6. Stein, Richard, SHS, 2:33.88.

50 freestyle

Girls - 1. DiCostanzo, Julia, JDHS, 26.90; 2. Jagusch, Elizabeth, KHS, 27.32; 3. Riemer, Helen, PHS, 27.89; 4. Lowery, Stephanie, CHS, 27.90; 5. Padilla, Cameo, SHS, 29.09; 6. Campbell, Sarah, SHS, 29.57; 7. Schwantes, Jessica, SHS, 29.78; 8. Maryott, Alicia, JDHS, 30.40; 9. Strassel, Jennifer, KHS, 30.72; 10. Mouly, Anne-Laure, CHS, 30.85; 11. Teal, Tally, JDHS, 31.19.

Boys - 1. Smyth, Q, JDHS, 23.47; 2. Way, Matt, SHS, 23.48; 3. Fishel, Kirk, JDHS, 24.40; 4. Marsh, Aaron, PHS, 24.97; 5. Chaudhary, Karl, KHS, 25.02; 6. Seley, James, CHS, 25.19; 7. McGown, Gavin, SHS, 26.08; 8. Chambers, Lucas, SHS, 26.95; 9. Hoyt, Chase, KHS, 28.05; 10. Cervera, Anthony, CHS, 28.16; 11. Malaby, John, JDHS, 28.36; 12. Hazel, Jared, SHS, 28.57.

1-meter springboard diving (six dives)

Girls - 1. Trucano, Holly, JDHS, 151.75 points; 2. Wagoner, Lexy, JDHS, 138.35; 3. Fernau, Sarah, PHS, 125.00.

Boys - 1. Hoke, Patrick, JDHS, 208.10; 2. Kelley, Gabe, JDHS, 176.45; 3. Bacom, Andrew, PHS, 142.55; 4. Weissburg, Alex, SHS, 125.60.

100-yard butterfly

Girls - 1. Jackson, Abby, PHS, 1 minute, 1.72 seconds; 2. Jones, Amanda, JDHS, 1:03.76; 3. Hale, Natalie, JDHS, 1:11.78; 4. O'Sullivan, Erika, JDHS, 1:13.34; 5. Gallaway, Krissy, KHS, 1:15.28; 6. Johnson, Rachel L, KHS, 1:20.18.

Boys - 1. Rosenfeld, Ben, KHS, 57.54; 2. Levy, Abe, JDHS, 1:02.71; 3. Fox, Joey, JDHS, 1:06.73; 4. Thibodeau, Zach, CHS, 1:06.81; 5. Stein, Richard, SHS, 1:06.82; 6. Campen, Ben, SHS, 1:15.03; 7. Stein, Robert, SHS, 1:17.72.

100 freestyle

Girls - 1. Potdevin, Kelsey, JDHS, 58.23; 2. Manabat, Rowena, KHS, 59.51; 3. Trani, Reba, SHS, 59.69; 4. Klein, Kacey, JDHS, 59.75; 5. Schroeder, Sara L, KHS, 1:04.03; 6. Maryott, Alicia, JDHS, 1:06.51; 7. O'Brien, Nichole, JDHS, 1:16.97.

Boys - 1. Smyth, Q, JDHS, 51.27; 2. O'Brien, Kyle, JDHS, 52.46; 3. Fishel, Kirk, JDHS, 52.83; 4. Marsh, Aaron, PHS, 54.68; 5. Chaudhary, Karl, KHS, 56.07; 6. Fama, Nick, KHS, 59.94; 7. Malaby, John, JDHS, 1:03.96; 8. Gorman, Jamie, SHS, 1:08.47.

500 freestyle

Girls - 1. Triem, Carole, PHS, 5:37.41; 2. Focht, Lisse, JDHS, 5:39.34; 3. Gallaway, Kate, KHS, 5:39.63; 4. Beattie, Megan R, KHS, 6:15.09; 5. Campbell, Sarah, SHS, 6:26.15; 6. Strassel, Jennifer, KHS, 6:26.76; 7. Erickson, Nichole, SHS, 6:52.68.

Boys - 1. Hennon, Tyler, JDHS, 5:07.89; 2. Otos, Andy, KHS, 5:22.64; 3. Josephson, Tom, JDHS, 5:36.92; 4. Hoyt, Chase, KHS, 6:22.59; 5. Vallion, Andrew, SHS, 6:36.43.

200 freestyle relay

Girls - 1. Juneau-Douglas 'A' (DiCostanzo, Julia, Harris, Heather, Klein, Kacey, Potdevin, Kelsey), 1:45.53; 2. Petersburg 'A' (Henderson, Angela, Jackson, Abby, Riemer, Helen, Triem, Carole), 1:45.82; 3. Sitka 'A' (Erickson, Nichole, Campbell, Sarah, Schwantes, Jessica, Trani, Reba), 1:55.00; 4. Juneau-Douglas 'B' (Hale, Natalie, Grayson, Robyn, Maryott, Alicia, Focht, Lisse), 1:59.12; 5. Ketchikan 'A' (Gallaway, Krissy 0, Strassel, Jennifer, Beattie, Megan R, Nicholson, Jori), 2:01.43; 6. Juneau-Douglas 'C' (Trucano, Holly, O'Brien, Nichole, Teal, Tally, Wagoner, Lexy), 2:15.82.

Boys - 1. Juneau-Douglas 'A' (O'Brien, Kyle, Fishel, Kirk, Levy, Abe, Robus, Olin), 1:39.29; 2. Sitka 'A' (Way, Matt, Campen, Ben, Dailey, Alex, Weissburg, Alex), 1:42.88; 3. Ketchikan 'A' (Fama, Nick, Pihl, Connor, Otos, Andy, Hoyt, Chase), 1:46.75; 4. Juneau-Douglas 'B' (Malaby, John, Josephson, Matt, Kelley, Gabe, Josephson, Tom), 1:49.85; 5. Sitka 'B' (Vallion, Andrew, Gorman, Jamie, Hazel, Jared, McGown, Gavin), 1:53.70.

100 backstroke

Girls - 1. Potdevin, Kelsey, JDHS, 1:03.63; 2. Jackson, Abby, PHS, 1:05.62; 3. Manabat, Rowena, KHS, 1:08.04; 4. Lowery, Stephanie, CHS, 1:12.06; 5. Padilla, Cameo, SHS, 1:12.17; 6. Hale, Natalie, JDHS, 1:16.74; 7. Mouly, Anne-Laure, CHS, 1:18.56.

Boys - 1. Voetberg, Ben, KHS, 57.28; 2. Cervera, Anthony, CHS, 1:08.40; 3. Fox, Joey, JDHS, 1:08.68; 4. McGown, Gavin, SHS, 1:09.51; 5. Pihl, Connor, KHS, 1:10.54; 6. Chambers, Lucas, SHS, 1:15.58.

100 breaststroke

Girls - 1. Jagusch, Elizabeth, KHS, 1:14.64; 2. Riemer, Helen, PHS, 1:15.79; 3. Henderson, Angela, PHS, 1:17.10; 4. Harris, Heather, JDHS, 1:17.72; 5. Schwantes, Jessica, SHS, 1:18.01; 6. Grayson, Robyn, JDHS, 1:18.57; 7. Teal, Tally, JDHS, 1:24.53; 8. Schroeder, Sara L, KHS, 1:24.98; 9. Nicholson, Jori, KHS, 1:27.64; 10. O'Brien, Nichole, JDHS, 1:33.30.

Boys - 1. Way, Matt, SHS, 1:02.80; 2. Robus, Olin, JDHS, 1:03.56; 3. Seley, James, CHS, 1:08.17; 4. Serwat, Richie, KHS, 1:10.32; 5. Campen, Ben, SHS, 1:11.34; 6. Dailey, Alex, SHS, 1:13.10; 7. Josephson, Matt, JDHS, 1:13.52; 8. Norheim, Taylor, PHS, 1:16.52; 9. Hazel, Jared, SHS, 1:27.85.

400 freestyle relay

Girls - 1. Juneau-Douglas 'A' (DiCostanzo, Julia, Klein, Kacey, O'Sullivan, Erika, Jones, Amanda), 4:04.52; 2. Ketchikan 'A' (Gallaway, Kate, Manabat, Rowena, Schroeder, Sara L, Jagusch, Elizabeth), 4:10.46; 3. Ketchikan 'B' (Beattie, Megan R, Johnson, Rachel L, Nicholson, Jori, Gallaway, Krissy 0), 4:34.11.

Boys - 1. Ketchikan 'A' (Otos, Andy, Pihl, Connor, Rosenfeld, Ben, Voetberg, Ben), 3:32.00; 2. Juneau-Douglas 'A' (Smyth, Q, Levy, Abe, O'Brien, Kyle, Hennon, Tyler), 3:39.44; 3. Ketchikan 'B' (Chaudhary, Karl, Fama, Nick, Hoyt, Chase, Serwat, Richie 0), 4:04.28; 4. Sitka 'A' (Gorman, Jamie, Hazel, Jared, Stein, Richard, Stein, Robert), 4:36.15.

-----

SATURDAY'S RESULTS

Team scores

Girls - 1. Juneau-Douglas, JDHS, 132 points; 2. Petersburg, PHS, 76; 3. Ketchikan, KHS, 60; 4. Sitka, SHS, 26; 5. Craig, CHS, 2.

Boys - 1. Juneau-Douglas, JDHS, 126; 2. Ketchikan, KHS, 97; 3. Sitka, SHS, 52; 4. Craig, CHS, 15; 5. Petersburg, PHS, 13.

200-yard medley relay

Girls - 1. Petersburg 'A' (Triem, Carole, Riemer, Helen, Jackson, Abby, Henderson, Angela), 1 minute, 58.17 seconds; 2. Juneau-Douglas 'A' (Potdevin, Kelsey, Grayson, Robyn, Jones, Amanda, DiCostanzo, Julia), 2:01.01; 3. Ketchikan 'A' (Manabat, Rowena, Jagusch, Elizabeth, Gallaway, Kate, Schroeder, Sara L), 2:04.22; 4. Juneau-Douglas 'B' (Klein, Kacey, Harris, Heather, Hale, Natalie, Focht, Lisse), 2:04.93; 5. Sitka 'A' (Trani, Reba, Schwantes, Jessica, Campbell, Sarah, Padilla, Cameo), 2:08.72.

Boys - 1. Juneau-Douglas 'A' (Hennon, Tyler, Robus, Olin, O'Brien, Kyle, Fishel, Kirk), 1:49.19; 2. Sitka 'A' (Way, Matt, Campen, Ben, Dailey, Alex, Weissburg, Alex), 1:59.43; 3. Ketchikan 'A' (Chaudhary, Karl, Serwat, Richie 0, Fama, Nick, Hoyt, Chase), 1:59.82; 4. Juneau-Douglas 'B' (Fox, Joey, Josephson, Matt, Levy, Abe, Malaby, John), 2:05.02; 5. Sitka 'B' (McGown, Gavin, Chambers, Lucas, Stein, Richard, Stein, Robert), 2:06.89.

200 freestyle

Girls - 1. Jones, Amanda, JDHS, 2:06.51; 2. Gallaway, Kate, KHS, 2:09.88; 3. Jagusch, Elizabeth, KHS, 2:14.88; 4. Campbell, Sarah, SHS, 2:23.36; 5. Maryott, Alicia, JDHS, 2:23.89; 6. Teal, Tally, JDHS, 2:24.74; 7. Nicholson, Jori, KHS, 2:25.40; 8. Strassel, Jennifer, KHS, 2:27.66; 9. Johnson, Rachel L, KHS, 2:32.86; 10. O'Brien, Nichole, JDHS, 2:45.89.

Boys - 1. Smyth, Q, JDHS, 1:55.22; 2. Otos, Andy, KHS, 1:59.80; 3. Josephson, Tom, JDHS, 2:06.29; 4. Chaudhary, Karl, KHS, 2:06.49; 5. Pihl, Connor, KHS, 2:07.25; 6. Fox, Joey, JDHS, 2:07.98; 7. Hazel, Jared, SHS, 2:31.96.

200 individual medley

Girls - 1. Focht, Lisse, JDHS, 2:25.61; 2. Klein, Kacey, JDHS, 2:28.02; 3. Beattie, Megan R, KHS, 2:41.04.

Boys - 1. Voetberg, Ben, KHS, 2:02.77; 2. Hennon, Tyler, JDHS, 2:08.28; 3. O'Brien, Kyle, JDHS, 2:09.80; 4. McGown, Gavin, SHS, 2:27.69; 5. Fama, Nick, KHS, 2:28.41; 6. Norheim, Taylor, PHS, 2:29.00; 7. Stein, Robert, SHS, 2:37.37; 8. Vallion, Andrew, SHS, 2:41.72.

50 freestyle

Girls - 1. Potdevin, Kelsey, JDHS, 26.33; 2. Henderson, Angela, PHS, 27.25; 3. Harris, Heather, JDHS, 27.45; 4. Trani, Reba, SHS, 27.96; 5. Manabat, Rowena, KHS, 28.17; 6. Gallaway, Krissy, KHS, 28.93; 7. Schroeder, Sara L, KHS, 29.05; 8. Hale, Natalie, JDHS, 30.01; 9. O'Sullivan, Erika, JDHS, 30.28; 10. Mourly, Anne-Laure, CHS, 30.76; 11. Erickson, Nichole, SHS, 32.83; DQ. Lowery, Stephanie, CHS.

Boys - 1. Rosenfeld, Ben, KHS, 24.29; 2. Chaudhary, Karl, KHS, 25.09; 3. Seley, James, CHS, 25.53; 4. Thibodeau, Zach, CHS, 25.73; 5. Stein, Richard, SHS, 27.11; 6. Campen, Ben, SHS, 27.12; 7. Weissburg, Alex, SHS, 27.18; 8. Serwat, Richie, KHS, 27.57; 9. Malaby, John, JDHS, 27.81; 10. Josephson, Matt, JDHS, 28.38; 11. Cervera, Anthony, CHS, 28.40; 12. Gorman, Jamie, SHS, 31.56.

1-meter springboard diving (six dives)

Girls - 1. Wagoner, Lexy, JDHS, 148.75 points; 2. Trucano, Holly, JDHS, 132.05; 3. Fernau, Sarah, PHS, 123.60.

Boys - 1. Hoke, Patrick, JDHS, 205.05; 2. Kelley, Gabe, JDHS, 200.30; 3. Bacom, Andrew, PHS, 149.40; 4. Weissburg, Alex, SHS, 139.00.

100-yard butterfly

Girls - 1. Jackson, Abby, PHS, 1 minute, 1.90 seconds; 2. Grayson, Robyn, JDHS, 1:14.64; 3. Maryott, Alicia, JDHS, 1:17.35.

Boys - 1. Rosenfeld, Ben, KHS, 58.31; 2. Hennon, Tyler, JDHS, 58.71; 3. Smyth, Q, JDHS, 1:00.96; 4. Marsh, Aaron, PHS, 1:01.74; 5. Dailey, Alex, SHS, 1:05.54; 6. Thibodeau, Zach, CHS, 1:06.07; 7. Fama, Nick, KHS, 1:11.30.

100 freestyle

Girls - 1. Triem, Carole, PHS, 58.05; 2. DiCostanzo, Julia, JDHS, 59.22; 3. Jagusch, Elizabeth, KHS, 59.79; 4. Focht, Lisse, JDHS, 1:02.24; 5. Padilla, Cameo, SHS, 1:03.60; 6. Schwantes, Jessica, SHS, 1:04.68; 7. Schroeder, Sara L, KHS, 1:06.16; 8. O'Sullivan, Erika, JDHS, 1:07.28; 9. Strassel, Jennifer, KHS, 1:07.72; 10. O'Brien, Nichole, JDHS, 1:17.11.

Boys - 1. Voetberg, Ben, KHS, 49.41; 2. Way, Matt, SHS, 50.30; 3. Robus, Olin, JDHS, 52.94; 4. Fishel, Kirk, JDHS, 53.14; 5. Pihl, Connor, KHS, 55.22; 6. Hoyt, Chase, KHS, 59.80; 7. Levy, Abe, JDHS, 1:00.68; 8. Stein, Richard, SHS, 1:00.74; 9. Malaby, John, JDHS, 1:02.32; 10. Chambers, Lucas, SHS, 1:02.36; 11. Hazel, Jared, SHS, 1:04.59.

500 freestyle

Girls - 1. Klein, Kacey, JDHS, 5:52.98; 2. Riemer, Helen, PHS, 5:57.98; 3. Gallaway, Krissy, KHS, 6:04.52; 4. Beattie, Megan R, KHS, 6:16.41; 5. Nicholson, Jori, KHS, 6:25.27.

Boys - 1. O'Brien, Kyle, JDHS, 5:12.28; 2. Josephson, Tom, JDHS, 5:37.71; 3. Josephson, Matt, JDHS, 5:50.80; 4. Cervera, Anthony, CHS, 6:02.62; 5. Gorman, Jamie, SHS, 6:24.52.

200 freestyle relay

Girls - 1. Juneau-Douglas 'A' (Jones, Amanda, Potdevin, Kelsey, DiCostanzo, Julia, Harris, Heather), 1:46.84; 2. Petersburg 'A' (Henderson, Angela, Jackson, Abby, Riemer, Helen, Triem, Carole), 1:47.30; 3. Ketchikan 'A' (Manabat, Rowena, Schroeder, Sara L, Gallaway, Kate, Jagusch, Elizabeth), 1:53.10; 4. Sitka 'A' (Erickson, Nichole, Campbell, Sarah, Schwantes, Jessica, Trani, Reba), 2:00.48; 5. Ketchikan 'B' (Beattie, Megan R, Johnson, Rachel L, Strassel, Jennifer, Gallaway, Krissy 0), 2:01.03; 6. Juneau-Douglas 'B' (O'Sullivan, Erika, Grayson, Robyn, Maryott, Alicia, Teal, Tally), 2:01.96.

Boys - 1. Ketchikan 'A' (Voetberg, Ben, Chaudhary, Karl, Pihl, Connor, Rosenfeld, Ben), 1:35.68; 2. Juneau-Douglas 'A' (Fishel, Kirk, Robus, Olin, O'Brien, Kyle, Smyth, Q), 1:36.18; 3. Sitka 'A' (Way, Matt, Campen, Ben, Dailey, Alex, Weissburg, Alex), 1:46.96; 4. Ketchikan 'B' (Otos, Andy, Fama, Nick, Serwat, Richie 0, Hoyt, Chase), 1:49.22; 5. Juneau-Douglas 'B' (Malaby, John, Kelley, Gabe, Fox, Joey, Josephson, Tom), 1:51.06; 6. Sitka 'B' (Vallion, Andrew, Gorman, Jamie, Hazel, Jared, McGown, Gavin), 1:59.41.

100 backstroke

Girls - 1. Triem, Carole, PHS, 1:03.84; 2. Jackson, Abby, PHS, 1:06.64; 3. Trani, Reba, SHS, 1:08.10; 4. Manabat, Rowena, KHS, 1:09.74; 5. Lowery, Stephanie, CHS, 1:11.16; 6. Padilla, Cameo, SHS, 1:11.38; 7. Gallaway, Kate, KHS, 1:11.91; 8. Schwantes, Jessica, SHS, 1:13.39; 9. Hale, Natalie, JDHS, 1:14.29; 10. Johnson, Rachel L, KHS, 1:17.80; 11. Mourly, Anne-Laure, CHS, 1:18.71.

Boys - 1. Fishel, Kirk, JDHS, 1:00.43; 2. Marsh, Aaron, PHS, 1:04.65; 3. Otos, Andy, KHS, 1:04.88; 4. Fox, Joey, JDHS, 1:07.78; 5. Campen, Ben, SHS, 1:08.31.

100 breaststroke

Girls - 1. Riemer, Helen, PHS, 1:15.75; 2. Henderson, Angela, PHS, 1:17.23; 3. Grayson, Robyn, JDHS, 1:17.92; 4. Teal, Tally, JDHS, 1:24.37; 5. Erickson, Nichole, SHS, 1:30.88.

Boys - 1. Way, Matt, SHS, 1:03.68; 2. Robus, Olin, JDHS, 1:04.35; 3. Seley, James, CHS, 1:10.57; 4. Serwat, Richie, KHS, 1:11.59; 5. Levy, Abe, JDHS, 1:12.53; 6. Dailey, Alex, SHS, 1:12.94; 7. Chambers, Lucas, SHS, 1:15.87; 8. Norheim, Taylor, PHS, 1:16.01; 9. McGown, Gavin, SHS, 1:16.34; 10. Hoyt, Chase, KHS, 1:18.53; 11. Vallion, Andrew, SHS, 1:19.36; 12. Stein, Robert, SHS, 1:20.98.

400 freestyle relay

Girls - 1. Juneau-Douglas 'A' (DiCostanzo, Julia, Harris, Heather, Jones, Amanda, Potdevin, Kelsey), 3:58.90; 2. Juneau-Douglas 'B' (Klein, Kacey, Focht, Lisse, O'Sullivan, Erika, Hale, Natalie), 4:16.58; 3. Ketchikan 'A' (Beattie, Megan R, Nicholson, Jori, Strassel, Jennifer, Gallaway, Krissy 0), 4:25.46.

Boys - 1. Ketchikan 'A' (Rosenfeld, Ben, Otos, Andy, Pihl, Connor, Voetberg, Ben), 3:34.96; 2. Juneau-Douglas 'A' (Smyth, Q, Levy, Abe, Josephson, Tom, Hennon, Tyler), 3:43.79; DNS. Sitka 'A' (Gorman, Jamie, Hazel, Jared, Stein, Richard, Stein, Robert).



Related Searches

 CHS   SCHROEDER   KYLE   LEXY   DNS   ANDREW   HARRIS   HOLLY   TYLER   OLIN   NORHEIM 

CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-586-3740
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2230
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING