http://racerealty.com/

Local Scoreboard: Swimming

Posted: Thursday, November 02, 2000

ALASKA HIGH SCHOOL TOP-20 SWIM TIMES

Alaska's top-20 high school swim times for the 2000 season, as compiled by Glacier Swim Club coach Gary Crowe of Juneau through meets ending Oct. 28.

BOYS

200-YARD MEDLEY RELAY -- 1. Dimond, 1 minute, 41.96 seconds; 2. Soldotna, 1.44.12; 3. East Anchorage, 1.44.40; 4. Petersburg, 1.45.04; 5. Juneau-Douglas, 1.47.25; 6. West Valley, 1.48.88; 7. Lathrop, 1.48.90; 8. Chugiak, 1.49.25; 9. Sitka, 1.49.53; 10. Service, 1.49.78; 11. Ketchikan, 1.49.83; 12. Valdez, 1.51.12; 13. North Pole, 1.51.23; 14. Homer, 1.52.58; 15. Palmer, 1.54.47; 16. Kenai, 1.55.33; 17. West Anchorage, 1.58.16; 18. Kodiak, 2.01.59; 19. Colony, 2.05.66; 20. Seward, 2.09.50.

200-YARD FREESTYLE -- 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 1.45.44, 2. Robbie Smith, Dimond, 1.47.60; 3. Logan Tucker, Chugiak, 1.48.65; 4. Hunter McCallister, Lathrop, 1.51.32; 5. Luke Thomas, Valdez, 1.51.69; 6. Eddie Krekel, Dimond, 1.53.44; 7. Ben Voetberg, Ketchikan, 1.53.54; 8. Forrest Preston, Juneau, 1.53.83; 9. Dirk Craft, Palmer, 1.54.11; 10. Derek Carlson, Petersburg, 1.54.20; 11. Treg McLaughlin, North Pole, 1.54.94; 12. Gerry Zeek, Service, 1.55.00; 13. John Miller, 1.55.30; 14. tie, Zach Wolff, Chugiak, 1.55.47; 14. tie, Chris Edwards, Service, 1.55.47; 16. Nick Sorrell, Soldotna, 1.55.76; 17. Ben Kuhns, Homer, 1.56.22; 18. Leo Grasaso, Soldotna, 1.56.48; 19. Brian Hanley, West Valley, 1.56.87; 20. Jake Kreuzenstein, Juneau, 1.57.06.

200-YARD INDIVIDUAL MEDLEY -- 1. Hunter McCallister, Lathrop, 1.58.77; 2. Joshua Gemmell, Soldotna, 2.01.14; 3. Lucas Petersen, Soldotna, 2.03.57; 4. Robbie Smith, Dimond, 2.04.46; 5. Gilbert Raposa, Dimond, 2.05.70; 6. Derek Carlson, Petersburg, 2.06.16; 7. Logan Tucker, Chugiak, 2.07.34; 8. John Miller, Service, 2.07.56; 9. Jon McKay, Petersburg, 2.07.57; 10. Josh Fellwock, Dimond, 2.07.65; 11. Ben Voetberg, Ketchikan, 2.08.30; 12. Dirk Craft, Palmer, 2.08.81; 13. Nick Sorrell, Soldotna, 2.08.83; 14. Kirk Fishel, Juneau, 2.09.12; 15. Zack Wolff, Chugiak, 2.09.23; 16. Kwi-Lin Bloomfield, Dimond, 2.09.27; 17. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 2.09.59; 18. Jake Kreuzenstein, Juneau, 2.09.68; 19. Ben Kuhns, Homer, 2.09.90; 20. Forrest Preston, Juneau, 2.10.40.

50-YARD FREESTYLE -- 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 22.15; 2. Lucas Petersen, Soldotna, 22.19; 3. Dirk Craft, Palmer, 22.39; 4. Derek Carlson, Petersburg, 22.64; 5. Robbie Smith, Dimond, 22.83; 6. Eddie Krekel, Dimond, 22.85; 7. Logan Tucker, Chugiak, 22.94; 8. Ricky Jarvill, Sitka, 23.04; 9. Greg Otero, Dimond, 23.21; 10. Chad Walter, Juneau, 23.30; 11. Bill Hutchings, West Anchorage, 23.44; 12. Hunter McCallister, Lathrop, 23.49; 13. Joey Rauwolf, Ketchikan, 23.51; 14. Szabi Ashoth, Valdez, 23.57; 15. Jake Bell, Homer, 23.59; 16. Treg McLaughlin, North Pole, 23.60; 17. Jon McKay, Petersburg, 23.67; 18. Josh Fellwock, Dimond, 23.68; 19. Gilbert Raposa, Dimond, 23.70; 20. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 23.74.

ONE-METER DIVING (SIX DIVES) -- 1. Derek Hirai, Sitka, 240.00 points; 2. Jake Miller, Lathrop, 236.20; 3. Kelly Mogg, Kodiak, 228.20; 4. Matt Medina, Soldotna, 227.10; 5. Josh Fritts, West Valley, 218.85; 6. Sean Sorenson, Chugiak, 212.90; 7. Robert Knapp, Palmer, 212.30; 8. Chad Frichtl, Chugiak, 211.35; 9. Robert Estrada, Colony, 207.65; 10. Casey Willis, Service, 196.75; 11. Pat Medberry, Palmer, 192.20; 12. Ryan Purcella, Service, 188.90; 13. tie, Mike Schneeberger, Sitka, 188.80; 13. tie, Josh Dobkowski, Chugiak, 188.80; 15. Bancroft, Bartlett, 185.95; 16. Nick Perry, Service, 181.60; 17. Barrington, Dimond, 173.40; 18. Justin Metcalf, Chugiak, 170.30; 19. Casey, West Anchorage, 162.90; 20. Eric Hansen, Palmer, 160.20.

100-YARD BUTTERFLY -- 1. Lucas Peterson, Soldotna, 52.64 seconds; 2. Chad Walter, Juneau, 54.81; 3. Derek Carlson, Petersburg, 55.09; 4. Greg Otero, Dimond, 55.22; 5. Gilbert Raposa, Dimond, 55.67; 6. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 55.83; 7. Zach Wolff, Chugiak, 56.09; 8. Brian Hanley, West Valley, 56.37; 9. Josh Fellwock, Dimond, 56.38; 10. Joshua Gemmell, Soldotna, 56.42; 11. Hans Borchardt, Service, 56.69; 12. Hunter McCallister, Lathrop, 57.17; 13. Kreg Lesage, North Pole, 57.23; 14. John Miller, Service, 57.44; 15. Joey Rauwolf, Ketchikan, 57.73; 16. Reid Harris, Juneau, 58.30; 17. tie, Nick Foley, Colony, 58.36; 17. tie, Kwi-Lin Bloomfield, Dimond, 58.36; 19. Bruin Borchardt, Service, 58.76; 20. Alec Schramek, Petersburg, 58.91.

100-YARD FREESTYLE -- 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 48.29; 2. Logan Tucker, Chugiak, 49.59; 3. Dirk Craft, Palmer, 49.63; 4. Eddie Krekel, Dimond, 49.97; 5. Luke Thomas, Valdez, 50.03; 6. Robbie Smith, Dimond, 50.07; 7. Ricky Jarvill, Sitka, 50.45; 8. Chad Walter, Juneau, 50.77; 9. Hunter McCallister, Lathrop, 50.84; 10. Treg McLaughlin, North Pole, 51.40; 11. Jon McKay, Petersburg, 51.46; 12. Ben Haring, Kenai, 51.70; 13. Gerry Zeek, Service, 51.82; 14. Ben Voetberg, Ketchikan, 51.95; 15. Jake Bell, Homer, 52.09; 16. Nick Sorrell, Soldotna, 52.11; 17. tie, Joey Rauwolf, Ketchikan, 52.13; 17. tie, Zach Wolff, Chugiak, 52.13; 19. Gilbert Raposa, Dimond, 52.29; 20. Josh Fellwock, Dimond, 52.32.

500-YARD FREESTYLE -- 1. Logan Tucker, Chugiak, 4.54.01; 2. Hunter McCallister, Lathrop, 4.54.57; 3. Luke Thomas, Valdez, 4.59.13; 4. Joshua Gemmell, Soldotna, 4.59.58; 5. Robbie Smith, Dimond, 5.00.33; 6. Lucas Petersen, Soldotna, 5.08.40; 7. Kevin Vik, Chugiak, 5.08.54; 8. Forrest Preston, Juneau, 5.09.86; 9. Eddie Krekel, Dimond, 5.10.06; 10. Jake Kreuzenstein, Juneau, 5.10.79; 11. Nick Sorrell, Soldotna, 5.10.87; 12. Treg McLaughlin, North Pole, 5.10.96; 13. John Miller, Service, 5.12.25; 14. Chris Edwards, Service, 5.13.35; 15. Gerry Zeek, Service, 5.15.03; 16. Borchardt, Service, 5.16.35; 17. Leo Grasso, Soldotna, 5.16.56; 18. Jim Rutter, Chugach Alternative, 5.18.81; 19. Ryan Seaver, Ketchikan, 5.18.93; 20. Chris Humphrey, Lathrop, 5.21.20.

200-YARD FREESTYLE RELAY -- 1. Soldotna, 1.31.51; 2. Dimond, 1.33.68; 3. Petersburg, 1.34.14; 4. Sitka, 1.36.49; 5. Ketchikan, 1.36.51; 6. tie, Juneau-Douglas, 1.36.55; 6. tie, North Pole, 1.36.55; 8. Service, 1.37.49; 9. Chugiak, 1.37.74; 10. Valdez, 1.37.92; 11. Homer, 1.38.64; 12. West Valley, 1.38.81; 13. Lathrop, 1.38.94; 14. Palmer, 1.40.36; 15. Kenai, 1.41.08; 16. Kodiak, 1.42.11; 17. East Anchorage, 1.42.86; 18. West Anchorage, 1.45.15; 19. Colony, 1.47.58; 20. Seward, 1.52.81.

100-YARD BACKSTROKE -- 1. Lucas Peterson, Soldotna, 54.99; 2. Derek Carlson, Petersburg, 56.44; 3. Lucas Thomas, Valdez, 56.85; 4. Ryan Mappala, Dimond, 57.22; 5. Hunter McCallister, Lathrop, 57.36; 6. Joshua Gemmell, Soldotna, 57.63; 7. Zack Wolff, Chugiak, 57.68; 8. Ben Voetberg, Ketchikan, 57.76; 9. Chad Walter, Juneau, 58.32; 10. Josh Fellwock, Dimond, 58.75; 11. Robbie Smith, Dimond, 59.83; 12. Gary Zeek, Service, 59.93; 13. Eddie Krekel, Dimond, 1.00.24; 14. Josh DeGayner, Petersburg, 1.00.52; 15. Clayton Harrison, 1.00.55; 16. J.D. Pault, Kenai, 1.00.58; 17. Ben Kuhns, Homer, 1.00.80; 18. Blake Mann-Schweigert, Soldotna, 1.01.10; 19. John Miller, Service, 1.01.12; 20. Brian Hanley, West Valley, 1.01.31.

100-YARD BREASTSTROKE -- 1. Joshua Gemmell, Soldotna, 58.82; 2. Gilbert Raposa, Dimond, 1.01.17; 3. Dirk Craft, Palmer, 1.03.75; 4. Robbie Smith, Dimond, 1.04.84; 5. Kieran Jacobson-Ross, Sitka, 1.05.08; 6. Jon McKay, Petersburg, 1.05.43; 7. Nick Sorrell, Soldotna, 1.05.50; 8. Hunter McCallister, Lathrop, 1.05.55; 9. Brian Woster, North Pole, 1.05.59; 10. Kwi-Lin Bloomfield, Dimond, 1.05.74; 11. Pat Juday, West Valley, 1.06.15; 12. Guy Simmons, Sitka, 1.06.67; 13. Chris Humphrey, Lathrop, 1.06.84; 14. Olin Robus, Juneau, 1.07.67; 15. Kirk Fishel, Juneau, 1.07.91; 16. Bruin Borchardt, Service, 1.08.31; 17. Jacob Boulden, Seward, 1.08.73; 18. Alec Schramek, Petersburg, 1.08.77; 19. Jeremy Uldrich, Service, 1.08.87; 20. Derek Carlson, Petersburg, 1.08.96.

400-YARD MEDLEY RELAY -- 1. Soldotna, 3.22.70; 2. Dimond, 3.25.28; 3. Service, 3.31.25; 4. Petersburg, 3.31.78; 5. Juneau-Douglas, 3.32.34; 6. Valdez, 3.32.36; 7. North Pole, 3.32.92; 8. Ketchikan, 3.33.81; 9. Chugiak, 3.34.45; 10. West Valley, 3.36.20; 11. Sitka, 3.36.47; 12. Homer, 3.37.90; 13. Lathrop, 3.40.96; 12. East Anchorage, 3.45.78; 15. Kodiak, 3.52.54; 16. Kenai, 3.54.23; 17. West Anchorage, 3.56.42; 18. Skyview, 4.25.19; 19. Palmer, 4.47.40; 20. None.

GIRLS

200-YARD MEDLEY RELAY -- 1. Service, 1 minute, 55.01 seconds; 2. Petersburg, 1:56.14; 3. Soldotna, 1.56.84; 4. Homer, 1.58.45; 5. Lathrop, 1.59.18; 6. Dimond, 1.59.26; 7. East Anchorage, 2.00.95; 8. North Pole, 2.01.74; 9. Valdez, 2.02.03; 10. Chugiak, 2.02.40; 11. Juneau-Douglas, 2.03.17; 12. tie, Ketchikan, 2.05.31; 12. tie, Bartlett, 2.05.31; 14. Sitka, 2.05.85; 15. West Anchorage, 2.08.71; 16. West Valley, 2.09.19; 17. Colony, 2.09.77; 18. Skyview, 2.10.00; 19. Palmer, 2.10.89; 20. Wasilla, 2.14.70.

200-YARD FREESTYLE -- 1. Brette Winegarner, Service, 1.59.87; 2. Christina Hickey, Bartlett, 1.59.89; 3. Julia Chang, Service, 2.00.31; 4. Rachel Kula, Service, 2.00.37; 5. Alexis Will, Sitka, 2.02.35; 6. Alison Foley, Lathrop, 2.02.86; 7. Bryn Spores, Lathrop, 2.02.90; 8. Amber Walker, East Anchorage, 2.03.41; 9. Karin Wagner, North Pole, 2.03.54; 10. Sarah Millhouse, Service, 2.03.68; 11. Alison Nagel, Dimond, 2.04.13; 12. Caitlin Coleman, Valdez, 2.04.21; 13. Catherine Engibous, Chugiak, 2.04.60; 14. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 2.05.44; 15. Liz Ferguson, Dimond, 2.05.57; 16. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 2.06.06; 17. Samantha Case, Dimond, 2.06.07; 18. Heather Harris, Juneau, 2.06.19; 19. Lisse Focht, Juneau, 2.06.92; 20. tie, Erin King, Dimond, 2.06.94; 20. tie, Keely Chevka, Soldotna, 2.06.94.

200-YARD INDIVIDUAL MEDLEY -- 1. Ashley McKee, Bartlett, 2.12.70; 2. Rachel Kula, Service, 2.16.18; 3. Casey Woster, North Pole, 2.17.06; 4. Alexis Will, Sitka, 2.17.54; 5. Julia Chang, Service, 2.18.34; 6. Caitlin Coleman, Valdez, 2.18.79; 7. Bryn Spores, Lathrop, 2.19.14; 8. Monica Ulmer, Homer, 2.19.52; 9. tie, Emily Chandler, Service, 2.20.85; 9. tie, Christina Hickey, Bartlett, 2.20.85; 11. Alison Foley, Lathrop, 2.20.91; 12. Kara Stowell, Lathrop, 2.20.92; 13. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 2.21.01; 14. Erin King, Dimond, 2.21.75; 15. Sarah Millhouse, Service, 2.22.49; 16. Amy Spittler, Dimond, 2.22.96; 17. Andrea Shaffer, Chugiak, 2.23.10; 18. Renae Rykaczewski, Homer, 2.23.40; 19. Kayla Schneider, Soldotna, 2.23.43; 20. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 2.23.95.

50-YARD FREESTYLE -- 1. Bryn Spores, Lathrop, 25.03; 2. Jenna Syverson, Soldotna, 25.28; 3. tie, Sarah Brettrager, Colony, 25.35; 3. tie, Julia Chang, Service, 25.35; 5. tie, Amber Walker, East Anchorage, 25.40; 5. tie, Erin King, Dimond, 25.40; 7. Brette Winegarner, Service, 25.62; 8. tie, Abby Kiffmeyer, Soldotna, 25.78; 8. tie, Alison Foley, Lathrop, 25.78; 10. Karin Wagner, North Pole, 25.80; 11. Amber Beardslee, Petersburg, 25.87; 12. Rachel Kula, Service, 25.96; 13. Shona Pierce, Craig, 26.01; 14. Alisa Nagel, Dimond, 26.07; 15. Rachel Fuller, Dimond, 26.09; 16. Katie Fair, Valdez, 26.18; 17. Brittany Carlson, Petersburg, 26.23 18. Stephanie Lambe, Skyview, 26.38; 19. Annie Fox, Juneau, 26.42; 20. Martha Kaiser, Juneau, 26.51.

ONE-METER DIVING (SIX DIVES) -- 1. Kasey Dethlefs, Chugiak, 219.35 points; 2. Richell Knapp, Palmer, 212.30; 3. Morgan Hansen, Kenai, 211.60; 4. Erin Orth, Soldotna, 211.20; 5. Kaylan Woitel, Lathrop, 207.35; 6. Kylie Manning, Juneau, 188.80; 7. Ariel Becker, Lathrop, 185.87; 8. Rachel Knowles, Kenai, 181.60; 9. Krista Rader, West Valley, 181.25; 10. Natalie Lawrenson, Petersburg, 178.50; 11. Trisha Ozhuwan, Soldotna, 173.45; 12. Katie Spohnholz, Service, 170.35; 13. Jessica Earp, Chugiak, 164.50; 14. Dana Lavictoire, Dimond, 163.10; 15. Christie Utrup, Soldotna, 161.65; 16. Emily Steadman, Juneau, 159.55; 17. Katie Babcock, Lathrop, 155.30; 18. Jennifer Haines, East Anchorage, 154.60; 19. Valerie Truncali, West Valley, 153.25; 20. Emily Burger, West Valley, 144.58.

100-YARD BUTTERFLY -- 1. Rachel Kula, Service, 58.90 seconds; 2. Christina Hickey, Bartlett, 1.01.49; 3. Amy Spittler, Dimond, 1.02.09; 4. Samantha Case, Dimond, 1.02.94; 5. Brette Winegarner, Service, 1.03.34; 6. Sarah Millhouse, Service, 1.03.48; 7. Monica Ulmer, Homer, 1.03.50; 8. Julia Chang, Service, 1.03.56; 9. Katie Fair, Valdez, 1.03.58; 10. Abby Kiffmeyer, Soldotna, 1.03.63; 11. Renae Rykaczewski, Homer, 1.03.64; 12. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 1.03.83; 13. Andrea Shaffer, Chugiak, 1.04.17; 14. Sarah Brettrager, Colony, 1.04.71; 15. Megan Bennett, North Pole, 1.04.97; 16. Amberlee Query, Soldotna, 1.05.39; 17. Mary Beth Hooker, Bartlett, 1.05.43; 18. Christina Piakak, Service, 1.05.51; 19. Alisa Nagel, Dimond, 1.05.54; 20. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 1.05.78.

100-YARD FREESTYLE -- 1. Bryn Spores, Lathrop, 55.01; 2. Brette Winegarner, Service, 55.56; 3. Amber Walker, East Anchorage, 55.60; 4. Julia Chang, Dimond, 55.67; 5. Erin King, Dimond, 55.77; 6. Alexis Will, Sitka, 56.14; 7. Jenna Syverson, Soldotna, 56.17; 8. Alissa Nagel, Dimond, 56.80; 9. Catherine Engibous, Chugiak, 56.82; 10. Karin Wagner, North Pole, 56.85; 11. Sarah Brettrager, Colony, 56.95; 12. Martha Kaiser, Juneau, 56.98; 13. Shona Pierce, Craig, 57.29; 14. Rachel Fuller, Dimond, 57.41; 15. Casey Wooster, North Pole, 57.51; 16. tie, Amber Beardslee, Petersburg, 58.00; 16. tie, Caitlin Martin, Soldotna, 58.00; 18. Erin Pate, Homer, 58.01; 19. Samantha Case, Dimond, 58.21; 20. Julia Millhouse, Service, 58.44.

500-YARD FREESTYLE -- 1. Christina Hickey, Bartlett, 5.15.19; 2. Julia Chang, Service, 5.22.15; 3. Brette Winegarner, Service, 5.27.09; 4. Rachel Kula, Service, 5.27.97; 5. Caitlin Coleman, Valdez, 5.30.08; 6. Catherine Engibous, Chugiak, 5.30.58; 7. Alison Foley, Lathrop, 5.30.76; 8. Sarah Millhouse, Service, 5.32.50; 9. Lisse Focht, Juneau, 5.32.96; 10. Casey Woster, North Pole, 5.34.92; 11. Liz Ferguson, Dimond, 5.34.96; 12. Emily Chandler, Service, 5.35.48; 13. Monica Ulmer, Homer, 5.35.68; 14. Karin Wagner, North Pole, 5.35.79; 15. Amber Walker, East Anchorage, 5.36.24; 16. Kara Stowell, Lathrop, 5.36.29; 17. Alexis Will, Sitka, 5.37.42; 18. Bryn Spores, Lathrop, 5.38.52; 19. Mara Matheke, West Valley, 5.38.83; 20. Heather Harris, Juneau, 5.39.50.

200-YARD FREESTYLE RELAY -- 1. Dimond, 1.43.53; 2. Service, 1.43.58; 3. Lathrop, 1.43.84; 4. Soldotna, 1.44.36; 5. East Anchorage, 1.45.23; 6. Petersburg, 1.46.94; 7. Juneau-Douglas, 1.47.08; 8. Chugiak, 1.48.63; 9. Homer, 1.48.80; 10. Valdez, 1.49.88; 11. Colony, 1.50.93; 12. Ketchikan, 1.52.09; 13. Bartlett, 1.52.88; 14. Sitka, 1.53.37; 15. West Anchorage, 1.53.62; 16. Palmer, 1.53.80; 17. Skyview, 1.55.38; 18. West Valley, 1.56.82; 19. North Pole, 1.59.48; 20. Wasilla, 2.02.08.

100-YARD BACKSTROKE -- 1. Brette Winegarner, Service, 1.01.23; 2. Casey Woster, North Pole, 1.01.49; 3. Alexis Will, Sitka, 1.01.52; 4. Rachel Kula, Service, 1.02.55; 5. Alison Foley, 1.02.98; 6. Amber Beardslee, Petersburg, 1.03.26; 7. Erin Pate, Homer, 1.03.96; 8. Julianne Fritcher, Service, 1.04.50; 9. Teri Jo Hasbrouck, Petersburg, 1.04.52; 10. Caitlin Coleman, Valdez, 1.04.79; 11. Abby Kiffmeyer, Soldotna, 1.05.16; 12. Sarah Brettrager, Colony, 1.05.62; 13. Shona Pierce, Craig, 1.06.00; 14. Jodie Totten, Sitka, 1.06.09; 15. Amberlee Query, Soldotna, 1.06.42; 16. Christina DiCostanzo, Juneau, 1.06.45; 17. tie, Christine Masalunga, Dimond, 1.06.59; 17. tie, Erin King, Dimond, 1.06.59; 19. Sumner Merritt, East Anchorage, 1.06.88; 20. Martha Kaiser, Juneau, 1.06.95.

100-YARD BREASTSTROKE -- 1. Monica Ulmer, Homer, 1.09.58; 2. Katie Fair, Valdez, 1.10.78; 3. Greta Seitz, East Anchorage, 1.12.64; 4. Karina Petersen, Soldotna, 1.12.96; 5. Erin Schwartz, Petersburg, 1.13.08; 6. Kara Stowell, Lathrop, 1.13.12; 7. Valarie Rosadiuk, Lathrop, 1.13.19; 8. Michelle Saltmarsh, Chugiak, 1.13.59; 9. Alison Foley, Lathrop, 1.14.08; 10. Kendall Witt, Lathrop, 1.14.30; 11. Jenn Miller, Chugiak, 1.14.65; 12. Jenna Syverson, Soldotna, 1.14.97; 13. Julie Millhouse, Service, 1.15.02; 14. Karla Scheider, Soldotna, 1.15.29; 15. Jodie Totten, Sitka, 1.15.33; 14. Tara Potter, Ketchikan, 1.15.67; 17. Emily Chandler, Service, 1.15.70; 18. Christina Hickey, Bartlett, 1.15.96; 18. Rachel Fuller, Dimond, 1.16.08; 20. tie, Sarah Millhouse, Service, 1.16.86; 20. tie, Kim Holiday, West Anchorage, 1.16.86.

400-YARD MEDLEY RELAY -- 1. Service, 3.41.87; 2. Dimond, 3.47.22; 3. Chugiak, 3.47.70; 4. Lathrop, 3.49.51; 5. Juneau-Douglas, 3.57.16; 6. Bartlett, 3.57.50; 7. Soldotna, 3.58.03; 8. North Pole, 3.58.68; 9. Homer, 3.58.81; 10. Petersburg, 3.59.01; 11. East Anchorage, 3.59.66; 12. Valdez, 4.04.46; 13. Sitka, 4.06.44; 14. Ketchikan, 4.10.78; 15. Colony, 4.21.22; 16. Kenai, 4.21.38; 17. West Anchorage, 4.23.51; 18. Palmer, 4.29.39; 19. West Valley, 4.34.65; 20. Kodiak, 5.05.23.



CONTACT US

  • Switchboard: 907-586-3740
  • Circulation and Delivery: 907-523-2295
  • Newsroom Fax: 907-586-3028
  • Business Fax: 907-586-9097
  • Accounts Receivable: 907-523-2270
  • View the Staff Directory
  • or Send feedback

ADVERTISING

SUBSCRIBER SERVICES

SOCIAL NETWORKING